Wpis z mikrobloga

zarzucanie, że mają likwidować święta katolickie


@malutka_Asienka: Gdzie ja to napisałem?

I tak, uważam, że jeśli katolicy chcą, by ateiści zachowywali takie rzeczy jak apostazja dla siebie, to konsekwentnie powinni swoje (moim zdaniem) urojenia zostawiać w domach i kościołach. Tak samo jak muzułmanie swoje w swoich domach i meczetach. A jeśli mamy wolność słowa, wolność wiary itd. to tak samo Chrześcijanin może chwalić się swoją wiarą, jak ateista może się
  • Odpowiedz
@spere: widocznie nie wypróżniają się regularnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@wyporkiewicz: nie widziałam takich wpisów. Czy ja wiem czy to jest poważna sprawa. Decyzja, która jest następstwem Twoich przekonań. W momencie jak uświadamiasz sobie, że jesteś sam sobie sterem i okrętem to nie rusza Cię cała biurokracja związana z apostazją. Może #!$%@?ć przekonywanie innych o swoich racjach, aż dochodzisz do wniosku, że nie będziesz
  • Odpowiedz
@PilariousD: biorąc pod uwagę liczebność, poziom wiary i tendencje w Europie to jeszcze kilkanaście lat i będziesz obchodził ramadan, a jak nie to "wieczna apostazja z życia". Ot nowa świeca tradycja.
Tradycji nie zmienia się, bo ktoś przestaje wierzyć i ma takie widzi mi się.
  • Odpowiedz
Jestem poważnym ateistą, ten dokument jest poważny XD Parafia xxx, kuria metropolitalna lub inna. Nawet nie umiesz napisać zwykłego dokumentu i drukujesz gotowca. Ale ogólnie dobry bait. 2/10, bo odpisałem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wystąpienie - Kościół katolicki nie uznaje całkowitego wystąpienia z Kościoła. Nie ma czegoś takiego ani w swojej doktrynie, ani w prawie. Nie posiada też procedury ani ceremonii, która skutkowałaby całkowitym wystąpieniem z Kościoła i zaprzestaniem bycia katolikiem.


@Gigant_Reakcji: no ale co OP-a, czy innych dokonujących apostazji to obchodzi? Ważne, że są wypisani z ksiąg i koniec. A że, według wydumanej doktryny katolickiej, sakramenty są niezbywalne? To akurat niewierzącemu bimba, bo
  • Odpowiedz