Sezon 2025/26 był dla Wisły Kraków najbardziej udanym od sezonu 2010/11 kiedy to Wisła zdobyła ostatnie mistrzostwo Polski. Musiało minąć 15 lat, po drodze z klubu odszedł Cupiał, przyszedł Meresiński, odszedł Meresiński, przyszło TS, które w końcu sprzedało klub w połowie sezonu 2025/26 hiszpańskiemu przedsiębiorcy.

Nowy właściciel chciał mnie zwolnić i zastąpić moim asystentem (Termalica pozdrawiam), ponieważ większość swoich interesów prowadzi na Islandii, na szczęście moja popularność wśród kibiców odwiodła go od tego pomysłu, i wyszło mu to na dobre bo już w 1 roku swoich rządów zdobył on mistrzostwo.

Sezon był dla Wisły bardzo udany mimo że klub szybko odpadł w PP i nie zakwalifikował się do LE, być może właśnie to pozwoliło skupić się nam wyłącznie na lidze? W, której Wiśle poszło fantastycznie, w 37 meczach odniosła aż 26 zwycięstw, tylko 3 remisy i 8 porażek. Wśród tych wyników były między innymi zwycięstwo z wicemistrzem Polski, Lechią Gdańsk aż 4-0, czy broniącą tytułu Legią (4-1), Wisła skończyła więc sezon z 47 punktami, 6 przewagi nad 2 Lechią, oraz 13 nad 3 Legią.

W pucharach, w fazie grupowej LE w sezonie 2025/26 zagrała tylko Legia, której poszło tak:
1-2 z KAA Gent (D)
3-1 z Dynamem Kijów (W)
2-1 z AZ Alkmaar (D)
1-1 z AZ Alkmaar (W)
0-2 z KAA Gent (W)
0-1 z Dynamem Kijów (D)
Mimo, że Legia nie wyszła z grupy to i tak był to bardzo dobry sezon polskich drużyn w pucharach, marne 3.200 punktów w rankingu UEFA zostało zastąpione przez bardzo dobre 5.750, i Polska wskoczyła na 15 miejsce dzięki czemu w sezonie 2027/28 będzie miała 2 przedstawicieli w LM.

Reprezentacja Polski nie awansowała na MŚ, awansowałem za to ja, wraz z reprezentacją Meksyku, awans był już zapewniony, przez mojego poprzednika, który zrezygnował z posady by objąć gospodarza mundialu, kadrę USA.
Dokończyłem jednak eliminacje rozgrywając następujące spotkania:
z Kanadą, 5-0 (D)
z Kostaryką, 2-1 (W) bramki strzelone w 85 i 91 minucie.
z Salwadorem, 6-1 (D)
i z Hondurasem, 3-0 (D)

Następnie była przerwa aż do czerwcowych sparingów przed mundialem, które skończyły się tak:
z Jamajką, 2-2 (W)
z Katarem, 3-0 (W)

Po tych meczach trzeba było zacząć już poważne, mundialowe granie, w fazie grupowej trafiłem na Anglię, Chile i Koreę Południową, oczekiwałem zdobycia minimum 4 punktów, liczyłem na 6, a zdobyłem 7 i wyszedłem z pierwszego miejsca:
W pierwszym meczu, z Anglią, było 1-1.
W drugim, z Chile, bezproblemowe 3-0.
W trzecim, z Koreą, 4-0.
Po fazie grupowej moi Amigos rozgromili Szwedów 6-0, w ćwierćfinale rozprawili się z Francją 3-1.

W półfinale przyszedł czas na Chorwację, która na Mistrzostwach Świata dotychczas się prześlizgiwała, grupę wygrali pewnie, ale nie była ona zbyt dużym wyzwaniem (2-0 z Kanadą, 5-0 z Maroko i 5-1 ze Szkocją), w 2 rundzie trafili na Greków, zremisowali 0-0 i wygrali po rzutach karnych, w ćwierćfinale trafili na Kolumbię, do 90 minuty przegrywali 0-1, udało im się jednak wyrównać, a następnie wygrać po dogrywce. W półfinale trafili na mnie i mój Meksyk, do przerwy mecz był prawdopodobnie jednym z najnudniejszych w historii futbolu, po przerwie moi zawodnicy atakowali, ale nie umieli postawić kropki nad i, za to i mój i chorwacki obrońca potrafili wylecieć z boiska. Potrzebna była więc dogrywka, która również zakończyła się bezbramkowym remisem, więc musiały rozstrzygnąć go rzuty karne, w których przegrałem 2-3, szkoda :(

W meczu o 3 miejsce pewnie wygraliśmy z Portugalią 2-0.
Chorwacja w finale zmierzyła się z Anglią, zremisowała z nią 1-1, i wygrała po rzutach karnych, zostając mistrzem świata 2026.
Co ciekawe, moi piłkarze zgarnęli większość nagród.
Najlepszym piłkarzem został Orbelin Pineda, 2 najlepszym Juan Manuel Villasenor, a 3 Santiago Venegas (2 i 3 to regeny, co ciekawe zawodnik nr 3 nie znalazł się w 11 turnieju).
Najlepszym bramkarzem został Raul Gudino, który zachował rekordową ilość 5 czystych kont.
Był to również turniej na, którym padło najwięcej goli w historii, dotychczas było to 171 bramek, na tym mundialu padło ich aż 188.

Tymi Mistrzostwami zakończyłem sezon 2025/26, po zdobyciu 3 miejsca, zrezygnowałem z prowadzenia reprezentacji Meksyku i przejąłem reprezentację Włoch (na MŚ 1-5 z Hiszpanią, 0-1 z Urugwajem i 0-0 z Jamajką, tragedia), ale początek sezonu 2026/27 to, przede wszystkim, eliminacje do pucharów w wykonaniu polskich drużyn.

Eliminacje do LM zaczynałem Wisłą chwilę po MŚ, dwumeczem z Vardarem Skopje (a, dzień po półfinale MŚ wygrałem jeszcze Superpuchar z Jagiellonią, 3-1), wygranym bez problemów 3-0 (W) i 4-0 (D), w 3 fazie kwalifikacyjnej trafiłem na, wydawałoby się, dość ciężkiego rywala, bo Viktorię Pilzno, jednak dwumecz znowu był formalnością i skończył się wynikami 3-0 (W) i 2-0 (D), w barażu trafiłem na Szachtar Donieck, łatwość z jaką wygrałem na Reymonta była przerażająca, mecz skończył się wynikiem 3-0, w rewanżu wprawdzie przegrałem 1-3, ale wynik dwumeczu nie był zagrożony nawet przez minutę (do 91 minuty przegrywałem 1-2, Szachtar miał minutę by strzelić mi jeszcze 2 bramki). Wisła Kraków awansowała więc, po raz pierwszy w swej historii do rozgrywek Ligi Mistrzów, w sezonie 2026/27.
W rozgrywkach tych zagra w grupie z: Liverpoolem, AS Monaco i Atletico Madryt.

1-0 (D) i 1-0 (D) z Hapoelem Beer Szewa w barażdu do LE
Legia zagra w LE w grupie z FCSB, RB Lipsk i AS Saint Entienne.

Jagiellonia Białystok:
1-1 (W) i 3-1 (D) z Randers FC w 2 rundzie kwalifikacyjnej LE
0-1 (W) i 1-0 (D) z AEKiem Ateny w 3 rundzie kwalifikacyjnej LE oraz porażka w karnych 6-7.

I to by było na tyle, Jeżeli macie jakieś pytania, np. o to jak potoczyły się kariery poszczególnych zawodników, jak i gdzie gra jakiś klub, etc. to zadawajcie śmiało.

Wołam: @krojcol i @Sanczo231
#footballmanager #fm17 #karierabartoniego
Bartoni - Sezon 2025/26 był dla Wisły Kraków najbardziej udanym od sezonu 2010/11 kie...

• 9
Gdzie Mąką?

@linoleum: Nie ma już jego historii, ale był w Wiśle do sezonu 2020/21, potem pewnie skończył karierę.

Błaszczykowski, Piszczek, Lewy, Gliku, Grosik, czy Hajto jest trenerem?

@linoleum: Błaszczykowski skończył karierę i nic nie robi, Piszczek to samo, Lewy jest bezrobotnym Dyrektorem ds. sportowych, Glik grał w kadrze do co najmniej 2021, po skończeniu kariery również nic nie robi, Grosik skończył karierę u mnie w Wiśle w 2023, Hajty
@Bartoni: Łeee to ta młodzież nie poszalała ;D A Kapustka? Albo co z Probierzem, Michniewiczem, Skorżą? Czy może prowadzili kogoś za granicą?
Linetty w 16 też był dobry, ale widzę że w 17 jest chyba lepszy skoro go nawet Juve kupuje ;D

A co z byłymi Wiślakami tj Uryga, Nalepa?
A Kapustka?

@linoleum: Odszedł z Leicester do Feyenoordu w 2020/21 (wcześniej grał na wypożyczeniach w Wolves i Genoi), od 2024/25 jest w Evertonie, ma 89 meczów w kadrze i 12 goli.

Albo co z Probierzem, Michniewiczem, Skorżą?

@linoleum: Probierz bez klubu od 2 lat po tym jak go zwolnili z Zabrza, wcześniej prowadził Zagłębie Lubin i Lecha.

Michniewicza i Skorży już nie ma.

Magiera prowadzi Sporting od czerwca 2025.

A
@JaSzwajcar: Eklapa jak wyżej tylko spadkowiczów zastąpiły Zagłębie Lubin i Bytovia.

Jagiellonię trenuje Tomasz Kaczmarek od 2 lat
Śląsk Wrocław trenuje Tomasz Wilman od 5 lat
Lechię trenuje Marcin Kubsik od 6 lat.
Legię trenuje Marek Bajor od 4 miesięcy.
Koronę trenuje Zbigniew Smółka od 4 lat i 200 dni.
Lech Poznań trenuje Sergiusz Prusak (xD) od 2 lat i 300 dni.
Zagłębie Lubin trenuje Grzegorz Wojtkowiak od roku i 100
@rkschuwduchuwdu: Jach i Bednarek wyżej są wpisani, Swiderski był w Jadze do sezonu 2023/24, od tego czasu jest w Piaście. Zieliński pograł w Napoli do sezonu 2019/20, potem 2 sezony w Realu (kupili go za 124 miliony złotych), od 2022/23 do 2025/26 był w Tottenhamie (kupiony za 146 milionów), Od połowy 2025/26 gra w West Hamie. 103 mecze w kadrze i 18 goli.