Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakieś precyzyjne śrubokręty? Właśnie uwaliłem śrubkę 1.7mm w Canonie 5d mk III moim zestawem z aliexpress za 2$ i mój #!$%@? na własne sknerstwo sięgnął zenitu. Chodzi o zestaw do rozkręcania lustrzanek, telefonów i innej precyzyjnej elektroniki (małe phillipsy i torxy).

W jaki przedział cenowy celować?

I przy okazji, ma ktoś doświadczenie z wydłubywaniem śrubek z uwalonym gwintem które są "schowane" w obudowie? Standardowa metoda z pilnikiem nie wchodzi w grę, próbowałem kleju ale nic nie dało :(.

#diy #elektronika #majsterowanie #naprawalaptopow #fotografia #gorzkiezale #narzedzia #mechanika
  • 29
@Zapaczony:

To tylko rzecz, weź parę głębszych wdechów. Szkoda zdrowia, by się tym przejmować


Dzięki, właśnie schowałem wszystko w do pudełka i robie sobie melisę ;)

Ale mimo wszystko warto ograniczać źródła frustracji, a beznadziejne narzędzia właśnie nimi są. Kupiłem dawno temu do rozkręcenia telefonu i do niczego innego nie powinienem ich używać.
Ale mimo wszystko warto ograniczać źródła frustracji, a beznadziejne narzędzia właśnie nimi są. Kupiłem dawno temu do rozkręcenia telefonu i do niczego innego nie powinienem ich używać.


@PlonacaZyrafa: To tylko krótka chwila z twojego życia. Przynajmniej próbowałeś, co to za facet który nie próbuje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dałbyś przykład takiego urządzenia solidnej marki?


@PlonacaZyrafa: Nie mieszkam w Polsce więc sam spróbuj bo tu są inne marki ale ci co robią dobre wiertla, gwintowniki powinni i wykrętaki do śrub.

btw. Wiem jak czasem jest trudno odkręcić taką małą śrubkę ale ostatnio przy jednym obiektywie do zerwanej przykleiłem dobrym klejem śrubokręt i poszło. Tylko obie powierzchnie trzeba zmatowić.
btw. Wiem jak czasem jest trudno odkręcić taką małą śrubkę ale ostatnio przy jednym obiektywie do zerwanej przykleiłem dobrym klejem śrubokręt i poszło. Tylko obie powierzchnie trzeba zmatowić.


@skinnydog: może spróbuję, ale na spokojnie za kilka dni. BTW, jakim klejem kleisz? I jak zmatowić śrubkę która jest "schowana" w body?
I jak zmatowić śrubkę która jest "schowana" w body?


@PlonacaZyrafa: Klej mam z najwyższej półki bo wszystko łapie ale producenta nie pamiętam, a to opakowanie jest zamawiane specjalnie przez sklep gdzie robię zakupy z chemią. Taka butelka to 15 euro ale jest duża.
A śrubkę to potrzebna lupa na uchwycie chyba że masz doskonały wzrok to nie oraz coś ostrego do skrobania, malutkie wiertełko, punktak, ostrze noża jednorazowego, igła itp. Albo
Pobierz s.....g - > I jak zmatowić śrubkę która jest "schowana" w body?

@PlonacaZyrafa: Kl...
źródło: comment_eIe16rchiGIewv2WnRsr08Sz1GFy9N5U.jpg
@PlonacaZyrafa: niespecjalnie przychodzi mi do głowy inny pomysł. Wspomniane wykrętaki - nie widziałem u nas tak malutkich, a i tak bałbym się uszkodzenia body, bo parę mm zagłębiona ta śruba. Wykrętaki są spoko, kiedy urwie się łeb pozostający na zewnątrz - wtedy wysokość pozostałości jest mniej więcej równo z powierzchnią dookoła.

Opcja z klejem oczywiście dobra i sam bym próbował w pierwszej kolejności, ale to już robiłeś i nie zadziałało. Trudność
@wonsz_smieszek: Dzięki za komentarz. Spróbuję jeszcze raz z innym klejem - szczerze mówiąc w ogóle mi nie złapał praktycznie, użyłem poxipolu ale chyba złego bo tego bardziej elastycznego. A jak nie to pozostaje rozwiercanie. Śruba była od początku zapieczona podejrzewam.