Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakieś precyzyjne śrubokręty? Właśnie uwaliłem śrubkę 1.7mm w Canonie 5d mk III moim zestawem z aliexpress za 2$ i mój #!$%@? na własne sknerstwo sięgnął zenitu. Chodzi o zestaw do rozkręcania lustrzanek, telefonów i innej precyzyjnej elektroniki (małe phillipsy i torxy).

W jaki przedział cenowy celować?

I przy okazji, ma ktoś doświadczenie z wydłubywaniem śrubek z uwalonym gwintem które są "schowane" w obudowie? Standardowa metoda z pilnikiem nie wchodzi w grę, próbowałem kleju ale nic nie dało :(.

#diy #elektronika #majsterowanie #naprawalaptopow #fotografia #gorzkiezale #narzedzia #mechanika
  • 29
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: to teraz kup jeszcze porządne wkrętaki. Przy małych śrubkach są szczególnie istotne, bo w nich najłatwiej zepsuć łeb :)

Najgorsza rzecz to z prostej rzeczy (odkręcenia śrubki) narobić sobie godzin roboty. Oczywiście się wymądrzam, bo sam parę razy się już tak załatwiłem ;)
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: mogą być bity zamiast wkrętaków, to w praktyce bardzo nie przeszkadza, z reguły w jednym urządzeniu są nie więcej niż 2-3 rodzaje śrubek.

Inna sprawa, że zazwyczaj są nieoptymalne finansowo. Kupujesz kilkadziesiąt bitów średnich lub kiepskich, ale płacisz jak za kilkadziesiąt. Przy czym potem używasz kilku, max 10 i po jakimś czasie zauważasz, że te używane cały czas jednak już się zużywają :) Zwykle lepiej kupić mniej, ale wyższej
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: Akurat używam bitów wszelakich - do rowerów przydają się imbusowe, do aparatów phillipsy a do telefonów torxy :) No ale fakt, że 30 euro to całkiem sporo w porównaniu do zestawów z aliexpress. Mam nadzieję, że jakość mnie nie zawiedzie.
  • Odpowiedz
@PlonacaZyrafa: tych bitów akuratnie nie znam, ale podejrzewam, że raczej przepłaciłeś mocno za napompowaną markę approved by apple :) z obrazka (mogę się więc mylić) wygląda jak taki lepszy marketowy komplet, za kilkadziesiąt zł u nas w casto.
  • Odpowiedz