Wpis z mikrobloga

@LawnmowerMan: To też nie do końca jest racja. Oczywiście część tych sformułowań "polskie obozy" jest celowe i złośliwe, ale też duża ich część to zwykła głupota albo niedouczenie dziennikarzy, którzy piszą te teksty. Jedne i drugie trzeba konsekwentnie piętnować i polskie MSZ od lat robi dobrą robotę w tym zakresie. Trzeba to tępić aż się to wykorzeni, kwestia czasu.

Po cholerę Ci odwet? Chęć odwetu nie jest dobrym motywatorem ani nie
  • Odpowiedz
@LawnmowerMan: Ustrój komunistyczny w Polsce był do 1989 roku i nie ma co ukrywać, że znacznie wpłynął na to, jaką Polskę mamy dzisiaj, i pod względem ekonomicznym jak i społecznym. Nazizm w Niemczech teoretycznie skończył się aż 44 lata wcześniej. To są dwie zupełnie inne rzeczy - nazim - ideologia i komunizm - ustrój, nie rozumiem zupełnie porównania. Bo Niemcom trzeba dopiec? O nas napisali, że bylismy pod rządami komunistów, to
  • Odpowiedz
@ajuto00: gównopaństewek? wtf xD porównujesz Europe do Senegalu? no debil. Amerykanie to idioci, sam byłem świadkiem jak typek powiedział, że Chiny ich zaatakują atomówką mając na myśli Koree oczywiście. Nie ma to jak nazwać najważniejsze kraje świata takie jak UK czy Niemcy gównopaństewkami xD
  • Odpowiedz
gównopaństewek? wtf xD porównujesz Europe do Senegalu? no debil. Amerykanie to idioci, sam byłem świadkiem jak typek powiedział, że Chiny ich zaatakują atomówką mając na myśli Koree oczywiście. Nie ma to jak nazwać najważniejsze kraje świata takie jak UK czy Niemcy gównopaństewkami xD


@MiedzyInnymi: Dla USA Polska jest gównopaństewkiem, podczas gdy powierzchnia Senegalu jest tylko ok 2 mniejsza, a Hondurasu 3. A ja czytam wykop i też nie mam najlepszego zdania
  • Odpowiedz
Czyli amerykanie są zwykłymi głąbami, bo o ile podział administracyjny konkretnych panstw moze byc nam nieznany to kazdy po ukonczeniu toku ogólnokształcącego powinien takie podstawowe informacje jak położenie państw mieć.


@bobyxyz: A ty znasz położenie stanów USA? Albo podział administracyjny Rosji i Chin? Rosja jest większa niż cała europa a Chiny i USA niewiele mniejsze
Wiesz gdzie są Anhui i Fujian? na każdym z tych terenów mieszka więcej ludzi niż w
  • Odpowiedz
@ajuto00: a z tym się zgadzam. Polska tak.

@Izaro: loool a czy Amerykanin zna podział województw w Polsce albo hrabstw w Anglii? aha i tutaj cię zaskoczę bo ja znam akurat położenie Stanów a nawet datę wybuchu Civil War gdzie założę się wielu Amerykanów miało by problem nawet z tym albo z np WW1.
  • Odpowiedz
@Izaro: Wyjątkowo głupie porównanie. Znam podzial administracyjny swojego kraju plus połozenie wiekszosci krajow tego swiata, podstawowa wiedza z gimbazy. Taka sama wiedze powinien wyniesc kazdy cywilizowany czlowiek. To sie nazywa wykształcenie ogólnokształcące. Troche wstyd jak sie dziecko zapyta przy okazji jakiegos meczu gdzie leży np urugwaj a ty nie bedziesz wiedziec.
  • Odpowiedz
@MiedzyInnymi: ale uważasz że to jest podstawowa wiedza? No i co z podziałem administracyjnym w Chinach i Rosji? W chinach mieszka 1370 milionów ludzi w europie 750 mln jak ktoś nie wie w jakim regionie mieszka te 1370 milionów ludzi to jest głąbem?

@bobyxyz Co oznacza że coś jest podstawową wiedzą geograficzną? Wielkość obszaru, jego zaludnienie, znaczenie gospodarcze? A może po prostu to co było w szkole w państwie co ma
  • Odpowiedz
Troche wstyd jak sie dziecko zapyta przy okazji jakiegos meczu gdzie leży np urugwaj a ty nie bedziesz wiedziec.


@bobyxyz: wstyd wg kogo i przed kim? Wystarczy przy dziecku wyjąć mapę, znaleźć Urugwaj i jeszcze przekazać jakąś ciekawostkę na jego temat. Wstyd to prędzej pisanie Urugwaj małą literą i pomijanie znaków interpunkcyjnych, bo to akurat świadczy o niechlujstwie i niewyćwiczeniu podstawowych umiejętności i tego nie nadrobisz szybką kwerendą w Google.
  • Odpowiedz
Amerykanie nie wiedzą gdzie leży jakieś państewko zwane Polska

> dlaczego wymagasz od Amerykanina wiedzy na temat jakichś gównopaństewek w Europie?

@Krisskow: @megawatt: Dorośli (zapewne) ludzie, a myślą, że amerykańscy dziennikarze redakcji zagranicznych po studiach wyższych nie znają państw na świecie. Żenująca ignorancja z waszej strony.

@ajuto00: > niemcom #!$%@?ło na 6 lat
Między 1933 a 1945 minęło 12 lat. A sam ruch nazistowski miał duże znaczenie na scenie
  • Odpowiedz
@bobyxyz: to nie jest zaawansowana wiedza geograficzna, ale nie jest to wiedza niezbędna.

Po cholerę Amerykaninowi, który siedzi sobie w USA, graniczy z dwoma krajami, nie ma pewnie nawet paszportu (tylko ~45% Amerykanów je ma) uczyć się czegokolwiek o geografii ponad "te kraje są za Atlantykiem, te za Pacyfikiem, a te za Meksykiem". Jest to wiedza tak totalnie zbędna że nie dziwie się że większość z nich nie zaprząta sobie tym
  • Odpowiedz