Wpis z mikrobloga

Bitcoin, najpoważniejsza z kryptowalut, setki deweloperów, tysiące dyskusji na forach. Jednak zastanawia mnie dlaczego:
1) nowy użytkownik, gdy wklepie frazę do google i zechce poczytać coś na wiki (en), nie znajdzie tam linka do oficjalnej strony projektu
2) oficjalna strona projektu nie linkuje nawet do klienta wspierającego tak mocno dyskutowany UASF, trzeba sobie samemu do tego doklikać i pobrać z innej domeny, o czym już było tu wspomniane ostatnio.
Serio?! Czy nikomu nie zależy, żeby bitcoin stał się bardziej popularny? Czy deweloperom Core nie zależy, aby promować rozwiązanie, które sami uznają za najlepsze? A może chcą dojść do etapu rozwoju Linuksa z jego tysiącami dystrybucji? Kolejny rok rokiem Linuksa i Bitcoina? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czas się zdecydować, o ile już nie jest za późno, czym i dla kogo ma być Bitcoin. Jeśli zdecentralizowaną walutą, to jak niby to osiągnąć bez angażowania zwykłych ludzi choćby w utrzymywanie własnych pełnych węzłów? A może to wszystko mit i kit, bo jedyne co się liczy, co decyduje i co narzuca zasady, to odpowiedni hashpower, którego zwykli zjadacze chleba, nawet wszyscy razem wzięci, i tak już nigdy nie osiągną, a piękne idee, które obiecywał BTC już dawno zostały po sto razy sprzedane i kupione?
Co myślicie?
#bitcoin #btc #feels
  • 17
@kapibar: tak z każdą walutą jest.

ci co to kopią to im się zdaje żę są jakieś haxory czy coś bo żadna kryptowaluta nie daje prostych paczek do pobrania tylko zawsze jest jakaś #!$%@? motka.

złóż konto tu tu i tu, ściągnij to OCZYWIŚCIE BEZ INSTALATORA xd i wyedtuj jakiś plik potem odpal startup.bat

prócz bitcoina to tym bardziej hipsterska waluta tym lepiej chyba
@pawlo74: 1) bez przesady, porównaj choćby stronę wiki tor project. Polska wiki jakoś też normalnie linkuje. Jest nacisk na bezpieczeństwo kryptowalut, a tu aż się prosi o ataki z podstawionymi stronami i instalatorami. Czekam aż się taki pojawi przy następnej fali zainteresowania Bitcoinem w mainstreamie.
2) Też niecelnie, bo zauważ, że tam jest wiele portfeli do wyboru, w tym Core, ale nie ma uasf core z informacją co to. Co innego
@pawlo74: Celowo porównałem do rozwoju Linuksa, bo na to się zanosi w koncepcji, którą właśnie opisałeś. Czyli zawsze pod górkę, zawsze nisza. Jeśli tak to ok, właśnie próbuję to ustalić. Z tego też idą pewne konsekwencje. Jeśli nigdy mainstream, to wartość też nigdy nie wystrzeli powyżej pewnego poziomu. A tymczasem wielu (większość) holduje i marzy o zyskach zrealizowanych dzięki czemu głównie? Ano właśnie dzięki wejściu w mainstream.
@kapibar: nie potrzeba mainstream a nawet nie chciałbym tego to byłby dopiero młyn i tragedia. Tu na tym tagu mamy jednego pepcia i już nie dajemy rady a co by było gdyby nagle pojawiło się takich stu? Sry zapomniałem o rybce ;)
Dlaczego nie potrzeba mainstream? No dlatego, że jesteśmy już my a my nie przestaniemy już kupować i bogacić się nawzajem i przybywa nas ciągle a poza tym zobacz to
@pawlo74: Dzięki, link sprawdzę któregoś dnia. A co z tym hashpower? Tylko szczerze, bez FUDu i zgodnie z faktami - jak jest? Struktura całości, udział kopalni, 51% i ostatecznie kto kogo nadzieje na swój widelec, skoro gdy między stronami nie ma miejsca do negocjacji konsensusu, to decydować zaczynają twarde liczby. No i gdzie w tym zwykły user, jego domowy PC, z rzadka jakiś pełny węzeł.
@kapibar: nie liczby a propaganda strachu. Sygnalizowanie nie znaczy nic. Te liczby powiedzą tyle samo co powiedziały w przypadku XT, Classc i BU. Nie rozumiem dlaczego ludzie tego nie ogarniają? Przecież to było tak niedawno. Czy już zapomnieli wszyscy?
Gdyby jednak tym samobójcom przyszło do głowy zaatakować nas to zmiana POW i pozamiatane. Dziekuję i po problemie. Podczas ataku 51% nikt nie będzie miał wątpliwości co robić.
Kiedyś z GHashem nie
@pawlo74: A problemy techniczne w razie splitu? Sądzisz, że można je zignorować? Zanim zdystrybuuje się kod z nowym POW, kopalnie zdążą w razie czego wchłonąć segwit do swego łańcucha, odbierając argumenty drugiej stronie - powiedzą: my mamy segwit, my mamy hashpower, który przetwarza wasze transakcje nawet teraz, a oni mają jedynie zamieszanie, brak pomysłów na dużą skalowalność oraz zakorkowaną sieć. Ilu ludzi to wytrzyma?
@kapibar: mam wrażenie, że uprawiasz propagandę i to nie byle jaką. Co mnie myślącego bitcoinowca obchodzi kto co powie czy pomyśli? To jeszcze nie ten czas kiedy owieczek więcej xD
Wszystko już jest przygotowane na ewentualność ataku i zostanie wykonane w odpowiednim tempie i czasie.
Jeżeli to miałby wchłonać nas segwit2x przed hard forkiem czyli normalny SegWit to ja nie będę miał nic przeciwko temu. A w październiku nie będzie żadnego
@pawlo74: Są co najmniej dwa aspekty kryptowalut do brania pod uwagę - techniczny i społeczny. Ten drugi polega m.in. na tym, że ignorowanie tego co myślą inni (większość) może mieć negatywne konsekwencje. Nie ma czegoś takiego jak prywatna waluta, dlatego nie należy całkiem ignorować co ktoś inny powie czy pomyśli. Proste.
Żadnej propagandy nie uprawiam i nie zamierzam, czytam i się edukuje w temacie oraz sprawdzam to co sam wiem z
Aktualnie interesuje mnie dalej obrona przed atakiem 51%. Nawet jeśli to teoretyczny scenariusz. Napisałeś, że wszystko jest przygotowane. Ciekawi mnie np w jaki sposób Core się obroni, gdyby kopalnie replikowały ten sam zmieniony POW za każdym razem, w celu ubicia oryginalnego łańcucha.


@kapibar: ignorowanie tego co myślą inni (większość) może mieć negatywne konsekwencje