Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pierwszy mój post pisany w ten sposób i chyba pierwszy wpis poruszający tak poważny temat i dotykający mnie osobiście. Sprawa dotyczy #dda #psychologia oraz #zwiazki.
Jak domyślacie się chodzi o związek z osobą, która ma ciężką przeszłość. Jesteśmy razem 2,5 roku. Bywało nam różnie, zwłaszcza na początku było ciężko, a towarzyszyło nam wiele nieprzespanych nocy. Teraz jest lepiej, ale i tak zdarzają się jazdy spowodowane przez mniej lub bardziej poważne kwestie, co jest jeszcze bardziej nasilone przez fakt, że moje dzieciństwo także nie było wypełnione miłością i w zasadzie teraz staram się dawać innym to czego ja sam nie miałem. Z tego powodu staram się dawać tej osobie wszystko co tylko mogę jej dać. Miłość, opiekę, bezpieczeństwo itd. Dopiero teraz odkryłem, a raczej ta osoba powiedziała mi, że to nie jest to czego potrzebuje. Pomimo tego, że jest ze mną szczęśliwa to nadal brakuje jej czegoś bardzo ważnego, jednak nie potrafi określić czego dokładnie. Rzeczy te były w życiu tej osoby jeszcze zanim mnie poznała i obracała się w towarzystwie hmm szemranym, gdzie była wykorzystywana, manipulowana itd. Po prostu brakuje jej swego rodzaju niebezpieczeństwa lub czegoś w tym stylu. W żaden sposób nie jestem w stanie jej tego dać, ponieważ jestem dokładnym przeciwieństwem takiej osoby. Z drugiej strony wiem, że jeżeli znów dostanie się w takie towarzystwo to zostanie całkowicie zdegradowana psychicznie i znów dadzą o sobie znać choroby psychiczne, z którymi wcześniej walczyła. Ponadto wiem, że oboje się kochamy i nie chcemy zaprzepaścić tego związku. Uważam, że jesteśmy idealną parą, która ma szanse na długie i szczęśliwe życie.
Czy ktoś doświadczony w podobny sposób lub śledzący powyższe tagi jest w stanie dać mi jakąś radę co mógłbym zrobić w tej sytuacji? Jakieś terapie lub cokolwiek? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 7
@AnonimoweMirkoWyznania: zapalcie skręta i przegadajcie to, potem seks na zgodę i lecicie dalej z tematem. związek to nie życie usłane różami jak to się kreuje teraz w mediach, że wszystko ma być cacy. czasami o związek się walczy razem, mimo właśnie takich przeszkód ludzie są ze sobą razem, pielęgnują, rzeźbią miłość przez lata
@AnonimoweMirkoWyznania Dokładnie tak jak napisały różowe powyżej. Jak nie będzie chciała tej pomocy to nic nie zrobisz. Dopóki się nie wyleczy (terapia) to zawsze będzie jej czegoś brakowało i nie dogodzisz jej. Sam byłem z taką w poważnym związku i skończyło się z dnia na dzień
OP: @malutka_Asienka: Choruje ona.
@d1l4x: Na razie tak to w zasadzie się potoczyło i na tym na razie stanęło. Nie chcę jednak żeby tak zostało i chciałbym jej jakoś pomóc, żeby uniknąć gorszych sytuacji w przyszłości. (zdrady or something)
@HotKiciaMrau: Wiem to bardzo dobrze i wiedziałem to od początku związku. Życie to nie droga usłana różami, żeby unikać wyzwań i problemów. O pewne rzeczy warto walczyć, a jeżeli