Wpis z mikrobloga

@Dusza_Jest_Chaosem pracuję obecnie przy budowie galerii i mimo, że dużo otworów starali się zrobić podczas betonowania to wiertacze nadupcają ich 1000 dziennie. Różne średnice, zarówno w ścianach jak i stropach. To samo podczas budowy biurowców. 12 pięter, na każdym 40 otworów i wszystko wiercone. W dużym mieście robota zawsze będzie, o ile się gdzieś załapiesz :)
@orkenzord: No to, że robota zawsze będzie, to ja wiem, siedzę we Wrocławiu, co chwilę powstaje nowy budynek, na budowie na której teraz mam zlecenie, codziennie są wiercone otwory, od małych dziurek po takie na 40cm średnicy, a widzę, że firmy czasem z innego województwa przyjeżdżają żeby to robić, dlatego na taki pomysł wpadłem, teraz wlaśnie rozglądam się za sprzętem, stąd moje pytanie było ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Dusza_Jest_Chaosem: Napisałem ścianę tekstu i odświeżyłem stronę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Krótko - Tak jak napisał @Kartiww trochę Cię poniosło. Jeśli masz 100k zł do zainwestowania to tak.
Na początek bym proponował tylko otwory 150mm lub mniejsze - naprawdę jest na to duży popyt na budowach.
Zobaczmy na szybko jakiś zestaw na stronie HILTI - 18k zł netto. Koniecznie z hydronetką, bo będziecie wiercić 4 godziny jeden
@XTas: Z tym budżetem mówiłem, o używanych maszynach (na przykład) Hilti i statywach, wiem, że koronki to inna historia, jeśli chodzi o porządną wiertarkę, mam Bosh GBH 11 DE, myślę, że to wystarczy ;-) Samochód mam, tak jak pisałem, siedzę w budowlance, tylko myślę o zmianie kierunku trochę. Więc może aż tak dużo nie potrzeba jednak ( ͡º ͜ʖ͡º) To ma być na początek tylko (
@Dusza_Jest_Chaosem: u siebie (pod wawą) robiłem wiercenie po sprawie (praktycznie po wykończeniach) i za dwa otwory 40 mm wyszło mi bodajże 200 pln bo koleś trzasnął je do godzinach.
Z tego co widziałem miał maszynkę de walt, nie wyglądała jakoś nadzwyczajnie. I baniak do trgo nie od kompletu bo firmowy to był koszt 400 pln.