Wpis z mikrobloga

@niewiemococho: przede wszystkim nie sraj żarem, bo 30 dni przy zmianie pogody to się zdarza. Mi się ostatnio spóźniał tydzień.

Po drugie: w pierwszym lepszym hebe za dychę są testy. A potem do najbliższej przychodni i max za 30 zl zrobić test beta HCG, czyli ciążowy z krwi po prostu. On jest stuprocentowy.

Jeśli jest ciąża, będziem radzić dalej. Jeśli nie ma, to odetchnąć i wysłać różowego do ginekologa na badania,
@Kiciuk: nie wiedziałam, ile lat, ale tak jak napisałam: jeśli może :) A jak nie, to gumy.

Co do hormonów - jest szeroki wachlarz produktów na rynku, znam laski, które od wieku nastoletniego mają tabsy albo plastry. I jest im okej. Zależy od organizmu. Ja próbowałam i tabletek, i plastrów, mając ponad 18 lat i źle się czułam po wszystkim. Więc tylko zabezpieczenie mechaniczne. Ale bardzo doceniam Twoją uwagę! Przy młodym
teraz brawa dla polskiej szkoły, że nie ma w niej edukacji seksualnej


@Oppaiconnoisseur: Przecież takie rzeczy, jak budowa układu rozrodczego są na biologii w gimnazjum, o ile nie w szóstej klasie podstawówki na przyrodzie. Jeśli ktoś, mając taką wiedzę, nie wie, że od uprawiania seksu można zajść w ciążę, to musi być umysłową amebą. Zgadzam się, że brakuje tematów o antykoncepcji, ale nie trzeba na ten temat robić całego przedmiotu -
no właśnie przerywanego też zabraniają. Tylko kalendarzyk.


@Felonious_Gru: nie kalendarzyk, a metody objawowo-termiczne mające skuteczność na poziomie prezerwatyw, wyższa niż tabletek jednoskladnikowych, a nieco niższa niż tabketek wielofazowych.
Do tego metody te opieraja się w100%na fizjologi ciala kobiety, uwzgledniaja czynniki hormonalne, choroby itd, i do tego zwiększają świadomość wlasnego ciała i znaczenia seksualności.
Kobiety stosujące te metodę w dowolnym momencie powiedzą Ci w jakim etapie cyklu się znajdują, a wiele stosujących
@mrKoval: tak, jest nieskomplikowanym zabiegiem skrobanie zapłodnionej komórki jajowej
Okres spóźniający się dwa dni wywołał taka gownoburze xD. Mi sie spóźnia juz 8 i mam to w dupie xD polecam ten styl życia, skuteczna antykoncepcja to podstawa