Wpis z mikrobloga

Muzycznie jestem upośledzony i niestety nie słyszę tego, ale ciekawi mnie jedna rzecz - czy perkusiści grają na żywioł, czy istnieją jakieś "nuty" na perkusję?

Konkretnie chodzi mi o sytuację, kiedy do zespołu wchodzi nowy perkusista w miejsce poprzedniego albo też jakiś cover band gra różne klasyki - czy perkusista po prostu siada za perkusją i wali jak mu pasuje na wyczucie, czy też musi nauczyć się jakichś konkretnych tabów (czy jak tam to się nazywa w przypadku perkusji) i ściśle wg tego grać?

#muzyka #rock #perkusja
  • 10
  • Odpowiedz
@haes82 pewnie że są jakieś tam taby,perkusja współpracuje z basem,basista musi słuchać perkusisty żeby dobrze grać,gdzieś coś takiego kiedyś wyczytałem
  • Odpowiedz
@ssailorr: wszyscy uczniowie szkoły muzycznej, obojętnie na jakim grają instrumencie mają obowiązkowo fortepian jako drugi instrument (oprócz pianistów oczywiście, ci są w gruncie rzeczy pokrzywdzeni bo grają tylko na fortepianie)
  • Odpowiedz
@haes82: Mamy nuty. Kawałki to mniej lub bardziej wymyślne kombinacje rytmów, uderzeń itd. Jak grasz cover to uczysz się go na pamięć, niektórzy modyfikują oryginał i dodają coś swojego, inni grają uderzenie w uderzenie to samo.
Co perkusista to obyczaj.
Covery grasz z podkładem na słuchawkach, a z zespołem to zależy. Znam takich co grają z podkładem na słuchawkach i takich co nie mają wcale słuchawek. Tak jak wcześniej wspomniałam ilu
  • Odpowiedz