Wpis z mikrobloga

Cześć Mirasy,

Aktualnie siedzę na SQLu i jest to mój priorytet w IT na chwilę obecną. Powiedzcie mi proszę, każda dziedzina ma swój "kurs", "certyfikat" do którego w pewnym stopniu się dąży aby go zdobyć. Jak jest w przypadku SQLa? W jakie egzaminy powinienem celować tak aby było widać, że coś potrafię "na papierze" a nie jedynie słownie, wpisane w CV?

Słyszałem o certyfikatach Microsoftu, 461/462/463 itd. + MTA/ MCSA/ MCSE. Czy ktoś robił/ zna sprawę i mógłby się podzielić informacjami?

Dzięki! #it #sql #programowanie #naukaprogramownia
  • 7
Certyfikaty nie są jakoś bardzo potrzebne, ale nie zaszkodzi je mieć. Jeżeli celujesz w SQL Server Microsoftu to warto zacząć od ścieżki SQL Server MCSA (461+462+do wyboru z listy), a później możesz iśc na MCSE, ale na ten drugi już się trzeba postarać.

Ja zrobiłem MCSA i mi się to przydało (ale jakbym miał z własnej kieszeni płacić za egzaminy, to bym raczej odpuścił).
@Kermii: @BuahahaXD:
To są stare egzaminy na SQL 2012, nowa ścieżka idzie tak
1) Możesz machnąć 98-364 Database Fundamentals i to Ci daje MTA czyli Microsoft Technology Associate na taki wstępik, ale nie musisz
2)Te stary egzaminy zostały rozbite, każdy na dwa, teraz jest ich sześć
https://www.microsoft.com/pl-pl/learning/mcsa-sql-2016-certification.aspx
Trzeba zdać 2 na MCSA i są ich 3 rodzaje: development, administration i business intelligence.

A jak masz jakieś MCSA to możesz zdawać