Wpis z mikrobloga

  • 0
@daaniel121 miałem podpięty w aucie pod złącze serwisowe wysyłał sygnał po GSM na kompie sprawdzałem lokalizację. Co do baterii niestety nie pamiętam ostatnio używałem z pół roku temu.
  • Odpowiedz
  • 1
@daaniel121 nie wysyłał mi na SMS tylko sprawdzałem na kompie lokalizację samochodu, a opóźnienie miałem (chyba) spowodowane ustawieniami częstotliwości wysyłania danych.
  • Odpowiedz
@daaniel121: Po wysłaniu SMS odpowiada zwykle w czasie krótszym niż minuta. bateria w środku jest praktycznie jak w starej nokii, tylko krótsza, trzyma jakieś 6-12h. Samo urządzenie działa OK, jednak ma słabe anteny i zdarza mu się gubić sygnał GPS, wtedy przesyła dane nadajnika GSM.
Jeździ to u mnie w aucie jako zabezpieczenie w razie kradzieży.

Alarm uderzeniowy(wstrząsowy) to szajs, przynajmniej w moim wypadku. Czasem reagował na deszcz a innym razem
  • Odpowiedz
  • 0
@lucasy głównie chodzi mi o zabezpieczenie w razie kradzieży, zostawiając auto gdzieś w innym mieście mam jakąś tam pewność, że w razie co dla policji będzie lokalizacja.
Gdzie najlepiej umieścić i jak to do zasilania gdzieś podłączyć?
A jeżeli wyśle dane GSM to tylko policja zlokalizuje dokładnie?
  • Odpowiedz
@daaniel121: W zasadzie działa jak mu się zachce, proponuje podpiąć to pod jakiś serwer, będzie prościej i nie będziesz musiał 'pytać urządzenia' o pozycje.

Zasilanie, najfajniej będzie brać z radia / bezpieczników, z 'plusa po stacyjce'. chodzi o to, żeby ładować urządzenia tylko podczas jazdy, a nie '24/7'. Chodzi o to, żeby nie zabić akumulatora, co niestety się już zdarzało.
  • Odpowiedz
@daaniel121: w moim wypadku schowałem to za skrzynką bezpieczników pod deską z przodu auta, prąd mam z podtrzymania pamięci w radiu. w innych miejscach nie chciało mi łapać sygnału GPS.

Sposób informowania o stanie zależy od tego jaką taryfę wybierzesz, w przypadku monitoringu na serwer należy na karcie SIM mieć jakis pakiet danych. Ja u siebie mam tylko kontakt przez SMS.

Zasiłanie mam stałe, bywało, że auto stało tydzien i aku
  • Odpowiedz