Wpis z mikrobloga

Na poczatku dla wszystkich kurdow bylismy Amerykanami, potem awansowalismy na Amerykanow, ale z Polski, zeby w koncu zostac po prostu Polakami.
Slowo "Bulanda" (Polska po arabsku) lub Polonia (po kurdyjsku) nie zdawalo sie brzmiec jakkolwiek znajomo dla tych ludzi, conajwyzej poprawiali mnie mowiac "Bolonia!" myslac, ze chodzi mi o rejon Wloch...
Nie mialem mapy zeby im pokazac gdzie lezy nasza piekna kraina, a flagi jeszcze wtedy nie kojarzyli. Coz, na cuda nie liczylem. Wiekszosc z nich zaliczyla tylko kilka pierwszych klas szkoly podstawowej nim zaciagneli sie do walki o niepodleglosc Kurdystanu.
Slowem klucz okazal sie... "Jan Sobieski"! Wszyscy w Kurdystanie znaja to imie i darza je niezwyklym szacunkiem.
Nie Papiez, Walesa, Kopernik, nie Curie, a Jan III Sobieski jest nasza wizytowka w tych rejonach.
Ciekawe ilu dyplomatow zdaje sobie z tego sprawe? Kurdowie, nawet Ci mlodsi, ze szczegolami sa w stanie opowiadac o odsieczy wiedenskiej, z tym, ze zamiast Polonia uzywaja perskiego odpowiednika nazwy naszego panstwa - Lechistan - Kraj Panow (j.turecki). To dlatego, ze to my pod Wiedniem zatrzymalismy ekspansje ich odwiecznego oprawcy, Imperium Osmanskiego.
Byl to jeden z powodow dla ktorych zdecydowalem sie na umieszczenie symboliki husarskiej na emblematach naszej jednostki. Czujemy alegorycznosc naszej walki z religijnymi ekstremistami do tej do ktorej stanal Jan III Sobieski rowniez udajac sie do obcego panstwa by dac im koniec. Jest to oczywiscie zupelnie inna skala i kompletnie nie umywamy sie do historycznej polskiej kawalerii, ale nosimy na ramionach husarskie skrzydla z wielka duma i poczuciem obowiazku wobec tej symboliki, codziennie starajac sie reprezentowac podobne im wartosci. Honor, nieugietosc oraz lwie serce do walki.
Slonce na emblemacie nawiazuje do symboliki kurdyjskiej.
Prawie polowa dostepnych naszywek - cegielek zostala juz zakupiona, ale jeszcze troche zostalo gdyby ktos jeszcze chcial nas wesprzec emblematy sa dostepne w linku ponizej :) https://m.facebook.com/story.php
Korzystajac z okazji chcialbym podziekowac za doskonaly projekt emblematow www.modesystem.pl Facet sam z siebie jakis czas temu do mnie napisal z propozycja zaprojektowania dla nas naszywek probono. Nastepnie uzgodnilismy aspekt graficzny, a jak wyszlo?... sami widzicie! :)
#syria #archer
  • 51
@Liesbaum z każdą chwilą Archer staje się mi bliższy. Moim największym marzeniem jest walczyć u jego boku z niewiernymi a dziś cóż zostaje mi zakup zestawu emblematów, które z dumą będę nosił na osiedlu ( ͡ ͜ʖ ͡) apeluję i wołam niech #syria kupuje te wspaniałe emblematy. W przypadku zagrożenia zamachem islamistów w Polsce właśnie one mogą ocalić Wam życie. Każdy terrorysta wie kim jest poteżny Archer
@Liesbaum w trosce o Twoją wątrobę i trzustkę a także trzeźwy (w miarę możliwości oczywiście) ogląd świata niestety muszę odmówić ( ͡ ͜ʖ ͡) co więcej nie wiem czy ów szlachetny herb części naszego Narodu ma właściwości ochronne (oczywiście poza wyciskaniem łez w trakcie krojenia) takie jak porównywany do słynnego pierścienia emblemat osobiście zaczarowany przez Archera...
Ps przestań szkalować bohatera! Archer wymawiany z szacunkiem we właściwej