Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #mazda6 #mazda #kupautozmikro #motoryzacja i pokrewnych. Prośba - ile mniej więcej trzeba mieć na Mazde 6 mk1 z roczników powiedzmy 2002-2004, nie sedan?
Widze jak wygląda rozkład cen na allegro/olx ale nie wiem jak to się przekłąda na stan bo od 4 do 12 tys stan jest idealny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do 8k kupię coś znośnego?

Znośnego tzn nie że igła i hehe niemiec płakał. Liczę się z włożeniem trochę kasy i raczej wolę dbać, lać dobry olej i zabezpieczać podwozie, niż zalewać passata olejem pisiont groszów tańszym. Nie mam problemu że utrzymanie nie jest na poziomie mojego obecnego gulfa trzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i diesel spoko, ropa dobra dla chłopa
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@drhipis tak po krotce bo malo czasu - czy to Mazda czy Mondeo to nie będzie dużej różnicy, oba samochody maja wiele wspólnego. Byle egzemplarz zadbany i bez większej rdzy. Za te cenę nie można oczekiwać za wiele. Patrz na mazde i mondeo, jeśli jakiś egzemplarz będzie warty uwagi to bierz. I lepiej brać benzynę tak w jednym jak i drugim przypadku
  • Odpowiedz
@drhipis: I co kupiłeś coś mireczku? Odświeżę temat bo kupiłem Mazde 6 rocznik 2005/2006 Wersja lift za 14500 tyś. Może i nie tanio i lekko nadkola tylne już zabezpieczone, ale nie zardzewiałe. Do tego kielichy pod maską od amortyzatorów lekko dookoła zaśniedziałe od rdzy i parę rysek na lakierze, ale auto bezwypadkowe sprawdzane czujnikiem lakieru i silnik 2.0 benzyna 184 tys przejechane. Diagnostyka wykazała, że silnik suchutki, idealne zawieszenie, opony
  • Odpowiedz
@berecik: Mireczku, sporo objeździłeś, żeby wyrwać taki egzemplarz? :) Jak szukałeś? Generalnie za 2 miesiące będę się rozglądał za kupieniem wozidupy i interesuję się mazdą 6 między innymi i chciałbym jakieś pro-tipy. Głównie chodzi mi jak kupować i co dyskwalifikuje ten model. Celuję na 2.0 benzynę do której jednak chciałbym wsadzić gaz - ewentualnie jakby była z gazem to miodzio. Cena do 12k - trochę mniej niż u Ciebie, no
  • Odpowiedz
@MrFruu Bralem pod uwage kilka ofert. Ale silniki 2.0 sa chodliwe i malo ich jest. 1.8 bylo duzo fajnych ale czesto w kombi a ja chcialem liftback. Ogólnie bylo to pierwsze auto ktore ogladalem i po sprawdzeniu na diagnostyce, jezdzie próbnej i oględzinach ze znajomym kupiłem. Auto troche cenowo odbiegalo od innych. Miesiąc wcześniej i na placu u handlarza cena 15900, ale zbilismy do 14500. Mysle ze cena i mankamenty blacharskie
  • Odpowiedz