Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #mazda6 #mazda #kupautozmikro #motoryzacja i pokrewnych. Prośba - ile mniej więcej trzeba mieć na Mazde 6 mk1 z roczników powiedzmy 2002-2004, nie sedan?
Widze jak wygląda rozkład cen na allegro/olx ale nie wiem jak to się przekłąda na stan bo od 4 do 12 tys stan jest idealny ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do 8k kupię coś znośnego?

Znośnego tzn nie że igła i hehe niemiec płakał. Liczę się z włożeniem trochę kasy i raczej wolę dbać, lać dobry olej i zabezpieczać podwozie, niż zalewać passata olejem pisiont groszów tańszym. Nie mam problemu że utrzymanie nie jest na poziomie mojego obecnego gulfa trzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i diesel spoko, ropa dobra dla chłopa
  • 29
@drhipis: Proponuję dołączyć do grupy na fb dosyć często pojawiają się tam oferty sprzedaży M6 od właścicieli, może akurat coś upolujesz. Musisz tylko uważać na rudą szmatę jak tu wyżej pisano i raczej sugerowałbym benzynkę w 2.0

Do 8k kupię coś znośnego?

Myślę, że będzie ciężko
@drhipis: królowa lawet to LII phI, ja pisałem o LIIphII i zaproponowałem bezpieczniejszy silnik. Chociaż jak popatrzysz na zagranicę to te samochody spokojnie jeżdżą po 400kkm i więcej z niby "wadliwymi silnikami" :)
@drhipis laguna 2 po liftingu to najlepsza opcja. Ludzie którzy nie maja pojęcia o motoryzacji walą slogany ze królowa lawet itp. Laguna 2 miała problem z silnikami i elektryka w wersji sprzed liftingu. Konkretnie 1.9dci. Po liftingu 1.9dci został całkowicie wyleczony z problemów. Kolega
@ksiak proponuje do tego silnik 2.0dci który był opracowany razem z nissanem. Bardzo dobra jednostka. Auto tez bardzo dobre ale ma złe opinie przez psujacego się poprzednika. Wiąże
@drhipis Nie jest to kupa, ale przed liftem unikać trzeba diesla. W grę wchodzi tylko 1.8 albo 2.0 (ale bez bezpośredniego wtrysku). Bogate wersje maja problem z tym bogatym wyposażeniem czyli hands free, czujniki ciśnienia w oponach (tylko jak się zepsuje to można używać go dalej jak zwykła wersje). Czasami czytnik kart się psuje, a naprawić go można na poboczu w 5 minut. Ludzie panikują, wzywają lawete i płaczą ze takie auto