Wpis z mikrobloga

tl;dr


Miałem dziś dość nieciekawą przygodę w Dim Sum House w Warszawie (Chmielna 2). Byłem tam dość częstym klientem (średnio 2-3 razy w tygodniu przychodziłem na pierożki), a dziś poszedłem tam z dziewczyną. Zamówiliśmy pierożki (13 zł) i ramen krewetkowy (18 zł) - dla osób, które nie jadły nigdy ramenu to jest to taka japońska zupa z wieloma składnikami. No więc po chwili Pan z obsługi (jak się póżniej okazało - właściciel lokalu) przynosi nam zamówiony ramen. Niestety zupa wyglądała dość żałośnie - w małej tekturowej miseczce, woda z makaronem i pieczarkami. Zamieszałem, żeby zobaczyć, czy są w środku w ogóle jakieś krewetki, lecz nie udało mi się znaleźć ani jednej. Podszedłem więc do kasy i powiedziałem, że prawdopodobnie dostałem złe zamówienie, bo zupa krewetkowa nie zawierała żadnych krewetek. Pan właściciel wziąłi zaczął bełtać łyżką w zupie i znalazł jedną i tylko jedną krewetkę. Powiedziałem więc, że jak na zupę za prawie 20 zł, jest to trochę przegięcie i powiedziałem, że nie jestem zadowolony z jej jakości i chciałbym ją zwrócić (albo dostać pełnowartościowe danie albo zrezygnować z jego zakupu). Właściciel zapytał, czy ma w takim razie wyrzucić zupę. Powiedziałem - "tak, okej, dziękuję". Po chwili dostaliśmy drugą część zamówienia, czyli pierożki, które zjedliśmy i po chwili zbieraliśmy się, żeby zapłacić i wyjść. Podchodzę więc do kasy i mówię, że chciałbym zapłacić, na co właściciel mówi "31 zł", czyli koszt całości (zupa + pierożki). Mówię więc, że chciałbym zapłacić tylko za pierożki, jako, że zupy nawet nie miałem okazji spróbować. Na co właściciel mówi "Zupa była jaka była, wyrzuciłem ją po twojej zgodzie, płacisz za nią też". Nieco zdziwiony podejściem do klienta mówię "Proszę Pana, zapłacę tylko za pierożki", na co on "Ty gnoju jeden, płacisz za wszystko i nie ma dyskusji". Powiedziałem więc, że zapłacę za pierożki albo wcale. Zostałem wtedy wyzwany ponownie od gnoi i szmaciarzy, a właściciel zaczął iść w moją stronę (zza lady). Przestraszony, wyszedłem z lokalu i chwyciłem za telefon, żeby zadzwnić na policję. W tym momencie właściel szarnął mną, wrzucił przez drzwi do lokalu, złapał za rękę i zerwał z mojego nadgarstka zegarek. Moja dziewczyna zadzwoniła w tym momencie na policję, zgłoszenie przyjęte, czekamy. Właściciel się nieco po tym uspokoił, ja wyszedłem na zewnątrz, jako, że nie czułem się zbyt bezpiecznie w środku, po czym właściciel wybiegł za mną, wykręcił rękę i rzucił na ziemię. W międzyczasie podeszły do mnie dwie kobiety, które jadły w środku i widziały całe zdarzenie. Powiedziały, że poczekają do przyjazdu policji, bo stwierdziły, że "to co widziały to była zwykła napaść ze strony tego właściciela i w ich obowiązku jest poczekać i powiedzieć co zaszło" (duży plus dla nich). Po chwili przyjechała policja, która była dość mocno zdziwiona zachowaniem właściciela. Jeden z policjantów powiedział nawet, że pracował przez kilka lat w gastronomii i coś takiego jest nie do pomyślenia - jak klient coś reklamuje, zachwanie tego typu to strzał w stopę właściciela i miał sporo racji - oczywiście ja (stały klient) i ci, co to widzieli nie przyjdą tam ponownie. Przy policji zapłaciłem więc za pierożki (za zupę oczywiście nie) i poinformowano mnie o możliwości złożenia pozwu.

Ach, gdybym wiedział, że włąściciel jest niezrównoważony (lub być może nawet pod wpływem narkotyków) to oczywiście bym zapłacił za całość, żeby oszczędzić sobie problemu. Ogólnie bardzo żadko zdarza mi się coś reklamować w restauracji, no ale reakcja jest zawsze zdecydowanie pozytywna. Tak więc chciałem się wyżalić ( ͡° ʖ̯ ͡°) a także ostrzec Was Mireczki przed tym miejscem. Jest dużo innym lepszych miejsc serwujących podobne (i lepsze) jedzenie, a dla Waszego bezpieczeństwa lepiej omijać Dim Sum House w Warszawie.

#warszawa #jedzenie #policja #januszebiznesu
  • 108
  • Odpowiedz
@Czarny_Klakier: Policja na miejscu mówiła mi, że sprawa powinna być dla sądu dość prosta i oczywista, tym bardziej, że policja ma zapisane dane świadków, którzy poparli moją wersję wydarzeń. Jedynym problemem dla mnie jest to, że nie mieszkam na stałe w Warszawie i zastanawiam się, czy ewentualna sprawa mogłaby przynieść mi jakiekolwiek inne korzyści oprócz satysfakcji.
  • Odpowiedz
hesus_ipanienko 4 godz. temu +38

@bedney: Dim Sum House Warszawa Chmielna 2? nigdy tam nie jadłem, ale jeśli w Dim Sum House Warszawa Chmielna 2 ramen pierożki tanio kuchnia azjatycka dzieją się takie rzeczy, to chyba to chyba zostało mi chodzenie do dużej michy, a nie do Dim Sum House Warszawa Chmielna 2 ramen pierożki tanio kuchnia azjatycka


@hesus_ipanienko: ZŁOTO ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz