Wpis z mikrobloga

Lvl 18 here
W życiu miałem dużo wolnego czasu, więc często oglądałem filmy, seriale, anime. Pewnego razu chciałem sięgnąć po książkę, lecz okazało się, że po prostu bardzo szybko się nudzę. Czuję, że brakuje mi obrazu, nie mogę wczuć się w historię. Są wakacje, mam jeszcze więcej czasu, więc postanowiłem się przemóc i spróbować przeczytać jakąś książkę. Żeby to zrobić muszę znaleźć jakąś, która mnie zachęci. Ogólnie jestem fanem dramatów, komedie mnie nudzą i odrzucają. Lubię również fantazy, pomaga oderwać się od rutyny nudnego codziennego życia. Oprócz tego podobają mi się elementy psychologiczne, gdy bohater myśli nad swoim życiem(rozmawia ze sobą o swoich przemyśleniach, uczuciach). Mogą być również elementy romansu. Lubię, gdy głównym bohaterem jest chłopak, jakoś lepiej mi się z nim utożsamia. Jak coś jeszcze wymyślę to dam znać w komentarzu, albo sami dopytujcie o szczegóły.
#ksiazki
  • 17
W dzieciństwie, gdy nie oglądałem jeszcze filmów, seriali, anime, było inaczej, ciągnęło mnie do książek. Mając lvl ~12 przeczytałem wszystkie części Opowieści z Narnii. Sądzę, że to przez te wszystkie filmy stałem się taki leniwy.
@W4nn4Cry: Nie wiem, od czego zaczynałeś, jakie książki próbowałeś czytać. Ale jeśli lubisz fantastykę, to może warto spróbować Wiedźmina? Nie jest jakoś mega wymagająca, są rozterki moralne głównego bohatera, czyta się lekko i przyjemnie (pierwszy kontakt z Wieśkiem miałem w wieku 12 lat i było ok), jest trochę humoru, jest trochę dramatu.. W sumie poniekąd spełnia wszystkie Twoje wymagania, ale warto zaznaczyć, że to przede wszystkim fantastyka. Myślę, że warto spróbować.
@W4nn4Cry: Moja propozycja jest trochę oklepana, bardzo wielu osobom, które lubią fantastykę, poleca się właśnie Wiedźmina, ale myślę, że nie bez powodu. U mnie to własnie Wiesiek i Harry Potter, czytane w młodym wieku, zapoczątkowały książkowy romans, który trwa już ponad 10 lat ;>
@VVelur Hmm, pamiętam:
Dżuma - jak dla mnie słaba książka, wgl mnie nie ciągnęło, czytałem bo musiałem
Granica - podobał mi się motyw głębszego wejścia w psychikę bohatera, ale zdradzenie zakończenia na samym początku mnie wkurzył
Makbet - dziwna, trochę za dużo bezsensownych morderstw, słaby motyw szaleństwa
Pan Tadeusz, Kordian, Dziady 3 - bardzo podobne książki, walki patriotyczne, ale nic głębszego z nich nie wyniosłem, lektury z gwiazdką, więc znam na pamięć,
@VVelur Fabułę stanowią losy tytułowych bohaterów, mieszkających w Moskwie lat 30. XX w., a także wpleciona w narrację powieść historyczna (powieść w powieści) o Poncjuszu Piłacie w wielowątkowym powiązaniu z wizytą Szatana w ateistycznym Związku Radzieckim.

No nwm XD
Granica - podobał mi się motyw głębszego wejścia w psychikę bohatera, ale zdradzenie zakończenia na samym początku mnie wkurzył

Z tego co wiem, to specjalny zabieg, żeby zwrócić uwagę na to, że nie ważny jest sposób, w jaki historia się skończy, tylko to, w jaki sposób do tego doszło.

Głównym bohaterem jest chłopak, są elementy romansu i może nie jest fantasy, ale są rycerze i wojna - Ogniem i mieczem. A do
@W4nn4Cry: "Znachor" Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. Mówię całkiem poważnie. Nie jest to książka, którą teraz czyta młodzież, raczej powieść młodości naszych rodziców, dziadków, ale jest mega wciągająca. Po tym jak stwierdziłeś, że "Lalka" Ci się podobała, jakoś mi się nasunął Znachor i myślę że mógłby Ci się spodobać. Tematycznie całkiem inna, ale bardzo wartka, szybko się czyta, no i w sumie niezłe plot-twisty są. Spróbuj, może się przekonasz.