Wpis z mikrobloga

Mirasy z #budujzwykopem i w sumie inni obeznani z tematem:

Jestem przed wyborem kotła CO2, 2-funkcyjnego do domu ~100m, a w mojej okolicy niewiele znajomych osób ogrzewa się gazem, stąd pytanie do Was. Podłogówka w większości pomieszczeń, w pozostałych pokojach grzejniki, dom nowy, właśnie wykańczamy.

Co tam macie u siebie i dlaczego tak a nie inaczej. Cenowo myślę, że chciałbym się zamknąć w tych 10 tys. razem z montażem. Z gadżetów to dużo dobrze byłoby móc sterować piecem zdalnie, ale to chyba już standard w nowszych konstrukcjach.

Ardeni - Mirasy z #budujzwykopem i w sumie inni obeznani z tematem:

Jestem przed w...

źródło: comment_EaVFZiupwMNwlbXQhD6nqHAqShR9cMa5.jpg

Pobierz
  • 25
@eXe1987 bezwładność - dlatego ja mam ustawioną taką samą temp w dzień i w nocy. Piec delikatnie podgrzewa cały czas, zamiast pracować całą mocą, gdy wszystko w nocy ostygnie. A w sypialniach reguluję przy grzejniku
@szokolada: O wlasnie, mam pytanie,
Jeśli przyblokuje na grzejnikach termostatami to piec będzie mniej musiał grzać, bo woda nie będzie się tak wychładzała przez przyblokowane grzejniki? Kręcisz tymi regulatorami często?
Czy w tym wszystkim nie chodzi o to, żeby w sumie nie robić nic, a mieć cały czas odpowiednią dla danej pory itp. temperaturę?
@Ardeni: polecam przemyśleć kwestię zasobnika wody użytkowej - bez tego nawet nie ma w czym wybierać jeśli chodzi o baterie, np. prysznicowe, bo te sensowniejsze i ładniejsze są tylko w wersjach z termostatem, a do tego trzeba dość stałego dopływu gorącej wody czego piec 2-fukncyjny nie potrafi zapewnić ( ͡° ʖ̯ ͡°)