Wpis z mikrobloga

@Adronitis: rakcontent to twój wpis. Matura z wosu jest BANALNA i bada wiedzę m.in. na temat tego jak funkcjonuje państwo i jego organy. Bez takiej wiedzy idąc na wybory mozna zrobić krzywdę sobie i innym.
  • Odpowiedz
@Winyl-: Średnia z matury z [wpisz przedmiot] w tym roku wyniosła... [wpisz wartość]%. Zaledwie [wpisz wartość]% maturzystów przekroczyło 50% punktacji. Z tą "wiedzą" o [wpisz przedmiot] młodzi najchętniej chcą głosować na: Kukiz'15, Wolność Janusza Korwin Mikkego, Nowoczesną i PiS. Przypadek?

W zasadzie bez różnicy, co wpiszesz w nawiasy. Żadna to miara.
  • Odpowiedz
@Winyl-: Polski sprawdza umiejętność czytania ze zrozumieniem i wyciągania prawidłowych wniosków. Przedmioty ścisłe i ogólnie przedmioty sprawdzają zdolność maturzysty do opanowania danego zakresu wiedzy. Umiejętność ta świadczy o inteligencji człowieka. Te konkretnie rzeczy są bardziej miarodajne, niż wyniki grupki osób, które chcą iść na dziennikarstwo, czy historię, więc wybrały WOS. Poza tym słyszałem, że WOS i geografię wybierają uczniowie bez pomysłu, co zdawać, bo to najłatwiejsze matury podobno.
  • Odpowiedz
. Te konkretnie rzeczy są bardziej miarodajne, niż wyniki grupki osób, które chcą iść na dziennikarstwo, czy historię, więc wybrały WOS. Poza tym słyszałem, że WOS i geografię wybierają uczniowie bez pomysłu, co zdawać, bo to najłatwiejsze matury podobno.


@Wykopaliskasz: ale pieprzysz. Wniosek jest jeden: wybrali WOS i go nie zdali, tj. nie posiadają podstawowej wiedzy n/t funkcjonowania panstwa. Tyle.

Poza tym słyszałem, że WOS i geografię wybierają uczniowie bez
  • Odpowiedz
@Winyl-: gdyby lewackie komisje maturalne uznawały prawdziwe odpowiedzi to wyniki byłyby lepsze. Nie można
np. napisać, że UE to czwarta rzesza, a w Polsce do 2015 panował postkomunizm.
  • Odpowiedz
gdyby lewackie komisje maturalne uznawały prawdziwe odpowiedzi to wyniki byłyby lepsze. Nie można

np. napisać, że UE to czwarta rzesza, a w Polsce do 2015 panował postkomunizm.


@xeeeeeeenu: xDDDDDDDDDD
  • Odpowiedz
biorąc pod uwagę, że to wos sprawdza najbardziej wiedzę o strukturach państwa, jest to miara.

@Winyl-: Nie dziwi potem, że większość polaków (i 100% przedstawicieli tagu #4konserwy) nie ma w ogóle pojęcia o co chodziło w sporze o trybunał konstytucyjny, albo w obecnym o KRS.
  • Odpowiedz
@Winyl-: XDDD przeciez maturę z WOSu piszą ludzie którzy są za głupi na pisanie innego rozszerzenia (NIE MOWIE O LUDZIACH KTÓRYM SERIO JEST POTRZEBNY NA STUDIA), dlatego nie dziwi ze jest taka średnia. Widzę po mojej szkole jakie jest podejście do tego przedmiotu, więc wiem dlaczego akurat średnia wynosi 26% XD poza tym jaka wiedza o swiecie? Tu zadanko z mordą Tuska, tam zadanko z socjologii, tu obrazeczek z ojcem
  • Odpowiedz