Wpis z mikrobloga

Hej, majsterkowicze/mechanicy!

Zamierzam kupić porządny klucz udarowy (Satra 1500Nm) i zastanawiam się czy nie doposażyć się w pneumatyczną grzechotkę 1/2". Warto kupić coś do 200zł?
Np. Adler:
http://allegro.pl/grzechotka-pneumatyczna-klucz-zapadkowy-1-2-24h-i5170437083.html
albo innego tańszego chińczyka Vorel/Geko/Bass?

Przy założeniu, że mają te parametry 70-90Nm - to wystarczy do odkręcenia większości śrub w ciasnych miejscach? Sprawdza się to? Nie mam zamiaru dopłacać do M7/Chicago Pneumatic.

Myślałem na początku o takim zestawie:
http://allegro.pl/zestaw-pneumatyczny-klucz-udarowy-grzechotka-1-2-i6521417804.html
ale młotka nie potrzebuję, a wolę mieć jeden dobry klucz udarowy niż cały kiepski zestaw (310 do 1500Nm!!!) ( ͡º ͜ʖ͡º)

Zastanawiam się jeszcze nad szlifierką kątową, ale chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zakup pojedynczych, dobrych jakościowo produktów...

#technika #warsztat #pneumatyka #narzedzia #klucze #maszyny #mechanika
Pobierz qoompel - Hej, majsterkowicze/mechanicy!

Zamierzam kupić porządny klucz udarowy (S...
źródło: comment_ZbS4I8MxRC2qfBXf4oQ7HWnFfJxwHZvp.jpg
  • 6
@qoompel: co do pneumatów co niby mają 1500Nm, za 500 pln, to ich realna siła odkręcania to będzie raczej 300-400Nm. Gdyby to kręciło 1500Nm to byś wszystko urywał a nie odkręcał czy tam zakręcał, ale spokojnie tyle wystarczy. Miałem w rękach kilka pneumatów i ostatnio kręciłem chicago i robił robotę, a niby miał koło 1200Nm na odkręcanie a jakieś 700 na zakręcanie(ale z mocno dokręconym kołem nie dawał rady). A co
co do pneumatów co niby mają 1500Nm, za 500 pln, to ich realna siła odkręcania to będzie raczej 300-400Nm


@qrolek: To ile niutków ma chińczyk z oficjalnym momentem 310Nm? xD

co do grzechotek, to potrafi przyśpieszyć pracę, ale bardziej służą do kręcenia już poluzowanych śrub niż do odkręcania


@qrolek: Tak też myślałem, ale i tak się przyda :)

Ta Satra 1500Nm kosztuje 265zł na Alle. Podobno to jest już twardy
Nie kupuj, mam yato odpowiednik 0953 - uwielbiam i grzechotke z lidla - działa, ale jest powolna, ciężka i nie poręczna. Idź do lidla i kup zakrętarke zamiast tej grzechotki, ja osobiście poluje na okazję bosch gdx
Nie kupuj, mam yato odpowiednik 0953 - uwielbiam


@niepoprawny30: Nie lepiej od Yato kupić tę Satrę? Jest mocniejsza i tańsza, a w dodatku podobno bardziej wytrzymała...

jak slysze okreslenie "NIUTKI" to zaraz widze janusza z wasem i saszetka ktory wchodzi do mnie do hurtownii.


@PIGMALION: Noszę zarost, a ostatnio nawet nerkę. Poza tym "niutki" to podobna kategoria co "150 kucy". Jednego i drugiego używam dla beki xD

nie wymagaja kompresorow