Wpis z mikrobloga

@Centuri0n:
Oj Mireczku. Nie jestem przywiązany do niczego. Nic za darmo też od Polski nie dostałem (tak samo jak dowolny inny obywatel pozostałych krajów na świecie). Czuję się lokalnym patriotą. Szanuję dokonania prawej i lewej strony walczącej o niepodległość Polski.
Szanuję pracę i wysiłek ludzi odbudowujących kraj po II wojnie światowej łącznie z ówczesna władzą chociaż nie utożsamiam się z jej metodami i poglądami.
Świat nie jest czarno-biały. I przykro mi,
m.....x - @Centuri0n: 
Oj Mireczku. Nie jestem przywiązany do niczego. Nic za darmo ...

źródło: comment_xM3YXmdhxf6sRnCbBxIIdr4VPJiARnX5.jpg

Pobierz
Bądź dumny z czegoś na co nie masz wpływu


@mendrix: O ja, ale dziwne! Tak jak duma z tego, że np. ma się ogromnego penisa, też nie rozumiem jak można być z niego dumnym, w końcu penisa się nie trenuje, tylko sam rośnie.
@Centuri0n:

Odpolitycznijmy poczucie narodowości


Niestety odpolitycznienie nie jest nikomu na rękę. Na rękę jest coraz większy podział społeczeństwa. Nie zdziwiłbym się gdyby "gra na patriotyzm i szukanie wrogów ojczyzny" była hojnie finansowana przez wielkiego brata (tego ze wschodu) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Centuri0n: Szkoda, że koncept narodu znanego w obecnej formie istnieje dopiero od XVIII wieku.

nikt w 39 roku nie miał pojęcia o obecnym ustroju


My też nie wiemy czy za 100 lat koncepcja narodu nie będzie archaiczna
@mendrix: Naród Polski to nie definicja ale z definicji się wywodzi, wspólnota, religijna, kulturowa, etniczna, gospodarcza.

Pomimo wielu zmian, choćby język decyduje o tym co z definicji tworzy nas narodem.
Również etnicznie, skoro w granicach zmieniających się w czasie ale nadal trwałych obszarowo, pozostaje jedna grupa ludzi to mogą w przyszłości spokojnie nadać sobie nazwę i tworzyć w obrębie swojego obszaru prawo i kulturę.

To samo dotyczy Nacjonalizmy i Narodowości, Ernest
@mendrix: Oni są takim rakiem, że szkoda gadać. Właśnie ich podejście do tematu to przeczenie definicji Narodu skoro już w tym siedzimy.

Wprowadzanie rozdzielności, terytorialno-językowo-administracyjnej prowadzi tylko do jednego całkowitej autonomii i rozkładu poczucia narodowościowego. Większość z nich niestety z chęcią przykleiła by się z powrotem do Niemiec.
@Centuri0n:

Również etnicznie, skoro w granicach zmieniających się w czasie ale nadal trwałych obszarowo, pozostaje jedna grupa ludzi to mogą w przyszłości spokojnie nadać sobie nazwę i tworzyć w obrębie swojego obszaru prawo i kulturę.


Wprowadzanie rozdzielności, terytorialno-językowo-administracyjnej prowadzi tylko do jednego całkowitej autonomii i rozkładu poczucia narodowościowego. Większość z nich niestety z chęcią przykleiła by się z powrotem do Niemiec.


Bo nie wiem ilu was tam pisze z tego konta
@mendrix: Z tobą rozmawia się jak ze ścianą, już myślałem, że coś ram rozumiesz jakiś neuron podjął współpracę.
A to tylko tynk się sypie...........

Choćby Państwo Polskie pierwszych piastów w tych rejonach nadal było etnicznie Polską.

Żyję na śląsku i nie życzę sobie rozdzielności administracyjnej od Polski. Ze względu na autonomię jaką taki ustrój otrzymuje. Nie zgadzam się z postulatami RAŚ a żyjąc w granicach terytorialnych jak wielu mi podobnych tworze
@mendrix a jak masz fajnego bydlaka w gaciach to jesteś z niego dumny czy nie możesz być, bo nie miałeś wpływu na to jakiego masz fiflaka?
@mendrix no a mam kolegę Patryka który wygrał los na loterii genetycznej i wyglada jak by siedział codziennie na siłowni, sylwetka młodego Boga, czy może on z niej być dumny jak się ogląda przed lustrem? Czy nie bo przecież nie ma na to wpływu?