Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki i Mirabelki - dopiero do mnie dotarł fakt, że niektórzy z Was otrzymają dzisiaj wyniki swojego egzaminu dojrzałości. Pragnę powiedzieć Wam, że gdziekolwiek nie pójdziecie, cokolwiek nie zrobicie i jakiekolwiek wyniki dostaniecie - to te wyniki mają jedynie znaczenie podczas rekrutacji na studia. Te wyniki nie oddadzą realnego poziomu waszej inteligencji. Można wykłóć na blachę dosłownie wszystko, a kiedy przyjdzie sytuacja związana z działaniami praktycznymi to się wymięka, nie na tym rzecz polega. Oceny nie oddają do końca waszego poziomu wiedzy (mogliście trafić na pytania, których się nie spodziewaliście) i przede wszystkim nie pokazują tego jakim typem człowieka jesteście! Więc przyjmijcie na klatę te wyniki jakiekolwiek by one nie były i choćby były nie wiem jak złe, albo nie wystarczające to nie martwcie się tym, życie nie kończy się na jednym planie na siebie, a wszystko zawsze można poprawić!
Pozdrawiam serdecznie! Będzie dobrze! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#matura #przemowa
  • 16
  • Odpowiedz
@Mydelniczka: pamiętam doskonale ten okres i to jak bardzo sam przeżywałem - co z resztą w niczym i tak mi nie pomogło, być może kiedyś i mi by te słowa dodały trochę otuchy, kto wie :D
  • Odpowiedz
Oceny nie oddają do końca waszego poziomu wiedzy (mogliście trafić na pytania, których się nie spodziewaliście) i przede wszystkim nie pokazują tego jakim typem człowieka jesteście!


@Ravciu: To drugie to rzeczywiście, ale poziom wiedzy oddają, nie ma się co oszukiwać. Jak ktoś jest przygotowany z 1/3 materiału i łatwo go zaskoczyć, to ma niski poziom wiedzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
gdziekolwiek nie pójdziecie, cokolwiek nie zrobicie i jakiekolwiek wyniki dostaniecie - to te wyniki mają jedynie znaczenie podczas rekrutacji na studia


@Ravciu: kiedyś poszedłem na rozmowę do jakiejś niby IT firmy (m.in systemy dla firm) i typ do mnie co zdawałem na maturze. A jakie miał pan wyniki na maturze?

Tak skisłem, że przez 5 sekund się zawiesiłem ale tłumaczę mu: panie, to było 6 lat temu, nie pamiętam...

Ale mniej
  • Odpowiedz
@Ravciu: jest dokładnie tak jak mówisz, dalej idąc możesz zdać magistra z samymi 3 i obronić się na 3 a i tak pracodawca spojrzy na uczelnie i kierunek - praktycznie nigdy na cyfrę.
  • Odpowiedz