Wpis z mikrobloga

@sierzchula: to są dwa różne telefony. BB Priv to slajder który pracuje pod kontrolą systemy Android. BB Passport natomiast działa na Blackberry OS 10. Dwa całkowicie różne światy. BB OS 10 jest dla tych którzy wiedzą czego oczekują od telefonu i jeżeli używasz dużej ilości aplikacji na androidzie to lepiej swój wzrok kieruj w stronę Priva. Niestety jednak Priv jakością stoi niżej niż Passport chociaż nadal jest to wysoka półka jednakże
@danoxide: On dopiero się pojawił, stąd tak wyśrubowane ceny :/ Łap Priv póki co, znacznie łatwiej będzie ci później przejść na kolejne BlackBerry. Sam o nich teraz myśle odkąd Microsoft wygasił mobilnego Windowsa na czas wdrożenia pewnie C Shell albo Windows 10 on ARM :/ Mogliby chociaż zostawić Nokię albo samemu wypuszczać choć 3 modele rocznie.
Idealnym projektem było coś takiego:
Pobierz Saeglopur - @danoxide: On dopiero się pojawił, stąd tak wyśrubowane ceny :/ Łap Priv ...
źródło: comment_p9Z8NdmXhW3PB649NzgrCNN79kNyL6JW.jpg
@danoxide: No no ale sądziłem że chodzi o przesiadnę na BB z Androidem właśnie :) To skoro Q10 to masz identyczną sytuacje jak W10 Mobile :/ Z tym że BB już zkillowało system a Microsoft znów przekształca i wstrzymał kompletnie produkcje urządzeń wiec na jedno wychodzi :/
Dlatego teraz mam Lumie 830 ciągle jako główny telefon + Sony Xperia XA jako 'urządzenie multimedialne' głównie do samochodu, 'smartfon' z kompletem apek i
@sierzchula:
Jeśli zależy ci na apkach to lepiej brać Priv. Jeśli nie, to Passport.
Sam obecnie mam BB Classic i aplikacje z Androida na nim wprawdzie działają, ale:
- po pierwsze: nie wszystkie
- po drugie: te co działają, nie zawsze działają stabilnie
- po trzecie: te co działają stabilnie nie zawsze działają wydajnie (na Passport pewnie działałyby nieco lepiej bo więcej RAM i szybszy procesor)
- po czwarte: te które
@sierzchula:

google maps


Google maps jako takie działa całkiem nieźle przez przeglądarkę. Czy działa androidowa apka to nie wiem, bo nie korzystałem. Ale jest kilka natywnych aplikacji BB, które korzystają z map google. W zasadzie oferują wszystko co potrzeba, włącznie z "dynamicznym" street view.

sygic


Próbowałem kiedyś zainstalować, ale się nie udało. Może jest jakiś sposób aby to zrobić - nie wnikałem aż tak bardzo.

messenger


Jaki konkretnie? ( ͡º
@sierzchula: ja od dłuższego czasu czaję się na Priva i nie mogę się do końca zdecydować (też wolałbym KEYone, ale ta cena powala). W przypadku Priva obawiam się trochę czy z czasem nie wyrobi się taśma łącząca ekran z płytą główną. W moim 9810 tak się stało po 4 latach używania. Co śmieszniejsze 9800, którego męczę już chyba 6 rok nadal trzyma się nieźle. Więc to trochę loteria. ;)
@xvovx: ja mam sony z2 od dnia premiery, i od kiedy wykonal basejump na beton z 2m niszczac tylna szybe, tak juz 2 zamienniki mi pekly (jeden w kieszeni dzien po wymianie, drugi 50cm z lozka na panele lot po tygodniu od wymiany) a oryginalnej szyby znalezc w Belgii nie moge. Chce go dobrze zamknac bo bedzie mi robil jako navi w motocyklu jak kupie nowy telefon ( ͡° ͜