Wpis z mikrobloga

@Dziolszka: staram się i właśnie nie wiem czy to przez te upały czy zbyt duże OC i napięcie na rdzeniu GPU i zbyt słabo wentylowaną obudowe mam takie temperatury... trochę się martwię że mi się trafił jakiś wadliwy model. Jeszcze wczoraj paste zmieniłem na Geild Extreme niestety szau ni ma. A wątpie, że coś źle zrobiłem bo karta gorąca tak że strach dotknąć więc ciepło oddaje ale za wolno.
@Neaopoliti: 1525mhz, wcześniej był bios na 1.275v ale trochę się cykałem i zmniejszyłem napięcie (a rekord to 1600mhz ale mało stabilnie, gdzieś koło 1560mhz jako tako śmigał)
@Bermut: raczej wina temperatury "pokojowej". Zauważyłam znaczną różnicę w czasie gdy temperatura oscylowała w okolicach 22 stopni a teraz. Obudowa jest w porządku, chłodzenie wodne w miejscu strategicznym. Sprawdzałam czy jakieś gunwo się nie zalęgło mi tam ale jest gites. No i kurz sprzątnęłam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dziolszka: no nic, żono może nie zostaniesz ale kochanko za te 4.5 ghz jak najbardziej XD

A już tak na poważnie, bawiłaś się w skalpowanie procka? Poetzam motzno niezapomniane emocje gdzie Twój kochany procek za 1,5k może skończyć jako atrapa :D
Wszystko zależy od hałasu. Jak masz 80stopni ale jest cicho to nie widzę problemu.


@kordian-filon: i tak i nie. Co prawda 80 stopni pod obciążeniem to nie jest jeszcze tragedia, ale to już jest ten próg, gdzie trzeba zacząć zadawać sobie pytanie "czy to naprawdę jest normalne?". Choćby dlatego, że chłodzenie ma 80 stopni i ledwo wyrabia kiedy jest czyste. Dodajmy do tego kurz i dodatkowe +10 stopni samo się