Wpis z mikrobloga

#linux
Laptop ma u mnie 10'C wyższą temperaturę gdy pracuje na linuksie #archlinux niż na windowsie, instalowalem sterowniki od intela, do tego thermald ktore obnizyło srednie temperatury o 5'C chyba i laptop ciszej chodzi jednak biorąc pod uwagę mniejsze zasoby zużywane przez linuxa powinno być chyba na odwrót, przy windowsie odpalonej przeglądarce z kilkoma kartami mam 40'C na procesorze, na linuxie 50'C
  • 19
  • Odpowiedz
zajebistość OSX


@StrucelRTFSC: Czyli ustawić niską wydajność urządzenia? Bez jaj

@uzytkownikTHCE: Jak chcesz to włącz energooszczędzanie w Intelu. Natomiast to bez większej różnicy, gdyż procesor spokojnie może pracować z temperaturą 90 stopni

Chyba, że faktycznie chcesz Apple style, to ustaw mniejsze taktowanie procesora
  • Odpowiedz
Czyli ustawić niską wydajność urządzenia? Bez jaj


@fervi: Ale wiesz... Mnie jako użytkownika nie interesują tabelki, porównania i jaranie się cyferkami. Oczekuję sprzętu i systemu działającego bezawaryjnie, płynnie i bezproblemowo. Wszystkie te cechy spełnia mac i osx.
  • Odpowiedz
@StrucelRTFSC: Niewiedza jest słodka. Może dlatego ludzie płacą za to tyle kasy :D
Lepiej samemu kupić kompa i go ogarnąć, przynajmniej nikt cię w uja nie robi. Polecam
  • Odpowiedz
@fervi: Wiesz... Bez fanbojowania. Wytłumacz mi proszę bardziej szczegółowo co masz na myśli.

MBP 5 lat temu potrafiłem trzymać 60+ dni uptime przy zwykłej, biurowej pracy.
Przed sobą mam lapka z i7 (tak, tym prawdziwym i7 czterordzeniowym), 16G ramu, ssd na pokładzie i naprawdę pod względem stabilności i komfortu pracy to dwa różne światy.
  • Odpowiedz
@StrucelRTFSC: 60 dni to nic ciekawego. 2-3 lata to już spoko.

Chodzi o to, że jakbyś na tym macu wgrał Windowsa / Linuksa to +25% do wydajności. I tak od wielu wersji jest. Apple mają fatalną wydajność na swoim sprzęcie. Oczywiście powiesz, że pracuje ci się płynnie, ale jest to spowodowane tym, że mając komputer z 2010 roku (lub nawet serwerowy z 2003) to on daje radę w zastosowaniach typowo
  • Odpowiedz
@fervi: No i właśnie tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Ludzie, którzy nie robią grafiki/video nie potrzebują stacji roboczych. Dla większość ludzi wystarczy to, o czym piszesz (chociaż u mnie i3 z 4G ramu na win 7 już nie wydalał przy chociażby większych arkuszach kalkulacyjnych). Te +25% do wydajności to cyferka na papierku, której większość ludzi nawet nie zauważy.

Z drugiej strony różnice w systemach są znaczne. Na macu wszystko mi
  • Odpowiedz
@StrucelRTFSC: No to trzeba było wgrać sterowniki z internetu jak ci system nie wgrał. Byś drukował szybciej

Czyli dalej lepiej kupić lapka z Winem za 2-4k niż Maca za 8k
Powinniśmy skończyć, bo zeszliśmy z tematu :D
  • Odpowiedz
@StrucelRTFSC:

Ale wiesz... Mnie jako użytkownika nie interesują tabelki, porównania i jaranie się cyferkami. Oczekuję sprzętu i systemu działającego bezawaryjnie, płynnie i bezproblemowo


To sobie kup płatny system albo płać za suport. Nie rozumiem jak można mieć bółdupy za coś co nawet nie stara się konkurować z innymi systemami. To nie jest system, który ma się sprzedać. To jest produkt tworzony i rozwijany przez ludzi za darmo.
  • Odpowiedz