Wpis z mikrobloga

@wuju84: Tak jak mowie, zależy gdzie. Wczoraj broniłem mgr na Politechnice w Gdansku. Komisja miala jakies pytania co do pracy, ale bardziej na zasadzie watpliwosci- dlaczego zrobilem tak a nie inaczej, dlaczego nie ujalem tego itd. Pozniej mialem pytania z puli 50 pytan dla mojego kierunku, wiec nie do konca jest jak mowisz.
  • Odpowiedz
@Zielony_Bazant: Broniłem w swoim życiu 3 prace na poziomie akademickim, zasadniczą częścią obrony pracy są pytania o nią, zakładam że jako autor znasz zagadnienie i nie masz problemu z odpowiedzią. To jest jedno, kolejna część do finalnej oceny to średnia z przebiegu studiów, która też jest brana pod uwagę. Oczywiście jest też pula pytań z przebiegu studiów, ale zakładając że pisałeś sam pracę i nie jechałeś na samych warunkach to
  • Odpowiedz
@wuju84:

zasadniczą częścią obrony pracy są pytania o nią, zakładam że jako autor znasz zagadnienie i nie masz problemu z odpowiedzią

Ale czemu odnosisz swoja obrone do tego jak jest wszedzie? Ja bronilem sie dwa razy na dwoch roznych uczelniach i wygladaloto zupelnie inaczej. Tak jak pisalem, pytania co do pracy byly- czemu tak zrobilem a nie inaczej i tyle. Potem pytania z puli.

Oczywiście system oceniania może się różnić
  • Odpowiedz
@wuju84 ja mam jutro obronę mgr na PG... stres jak ch... O ile samych pytań o pracę się nie boję to obawiam się, że gdzieś za mało odpowiem na któreś z tych pytań ogólnych z puli 50.
  • Odpowiedz