Wpis z mikrobloga

@putinn: A ja nie mogę sobie wyobrazić dzieciństwa bez rodzciów, obojga, nie ważne jakiej płci by byli. To nie jest "angażowanie w ten cyrk dzieci" tylko zapewnianie im szczęśliwego dzieciństwa.

Na zdjęciu wyglądają na szczęśliwe, ale każdy wygląda gdy fotograf powie "uśmiech" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@putinn: Tak samo jak na zdjęciach w pełni kochających się rodzin, patologicznych rodzin, samotnych matek itd. Co to zmienia?
@NieUdanyCzlowiek zaskoczę ciebie, dla mnie to obojętne, ważne żeby dzieci były szczęśliwe i miały rodzinę. Idąc dalej, nie przeszkadza mi też jak dziecko wychowuje samotny ojciec lub matka. Dlaczego miałbym dyskryminować taką rodzinę? Napisałem obojga z prostej przyczyny - przyzwyczajenie, w takiej rodzinie się wychowałem i nie mam żadnych dowodów, że taka forma jest najlepsza. Ważne, że miałem szczęśliwe dzieciństwo
@Kitsune475 w Polsce. No ale już mnie wielokrotnie prawacy zapewniali, że w Polsce homofobii nie ma. Kiedyś rozmawiałem z przyjacielem odnośnie wychowywania dzieci przez pary homoseksualne - on był przeciwny temu, ale nie za względu na to, że obawia się, że były by źle wychowane, tylko, że polskie społeczeństwo nie jest gotowe na takie rodziny. A jednak takie rodziny w Polsce istnieją, bez żadnego wsparcia prawnego. Wiem, że ja sam mam teraz
@MonitoringMediow: Na całym świecie jest homofobia, przed tym nie uciekniesz. Tak samo jak i na całym świecie znajdziesz ludzi tolerancyjnych i wyrozumiałych. Sama jestem osobą homoseksualną, ale nie chciałabym by moje dziecko miało poważne problemy z powodu posiadania dwóch mam.