Wpis z mikrobloga

No i kurde koniec ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Rzadko kiedy podsumowuję jakąkolwiek serie, ale LWA wymaga dodania kilku słów na koniec. Szczerze mówiąc nie pamiętam, kiedy tak dobrze się bawiłem, bez aż takiego wgłębianie się w plusy i minusy.

Jeśli chodzi o fabułę to początkowo trochę sceptycznie podchodziłem do kilku pierwszych odcinków, tuż po tym jak Akko trafiła do LN. Poruszane były co chwilę inne wątki, było trochę za mało "zazębiania się" kolejnych epizodów - jednak, mimo to, oglądało się dobrze, oj tam takie moje marudzenie. Oczywiście dalej jak się rozwinęło wszyscy wiemy, fabularnie zaplusowało, była intryga, był sekret sprzed lat, było rozczarowanie i wielki finał, wszystko można odhaczyć.

To lecimy dalej, ale krótko - zróżnicowane postacie, które przeszły sporo zmian, fajne kontrasty i uzupełnianie się. Oczywiście poza niepoprawnie optymistyczną Akko, chyba najciekawszą postacią była Diana, szczególnie na końcu, gdy dowiadujemy się że z Kagari łączy ją o wiele więcej niż wydawać by się mogło.

Kreska była (jak dla mnie, do tej serii) strzałem w dziesiątkę. Dośc uproszczona, postacie nie zostały przerysowane, ale oczywiście gdy akcja nabierała tempa, w kluczowych momentach mieliśmy świetny pokaz dynamicznej animacji, z rewelacyjnymi efektami cząsteczkowymi, zdarzało mi się wracać do kilku scen, co by nacieszyć oko tymi fajerwerkami

Poza tym mnóstwo nawiązań do popkultury, jak chociażby ta cała smart-magia w wykonaniu Croix - w końcu mamy 2017, czarownice też muszą iść z duchem czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie było bardzo sympatycznie, chciałbym jakoś trafnie to podsumować, ale działo się zbyt dużo i zbyt szybko, pewnie musiałbym wrócić jeszcze raz do tej serii żeby wyciągnać z tego więcej, ale to już innym razem. Jedyne co mi przychodzi na myśl, to że nie spodziewałbym się po sobie, że będę się rozwodził nad typowo przygodową serią, a jednak!

Ach, no i Akko


#anime #littlewitchacademia
PerfectEquilibrium - No i kurde koniec ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Rzadko kiedy podsumowuję jakąkolw...

źródło: comment_cx8kRfmbr7rVRalnVPv6vRbdQVd1SpjU.jpg

Pobierz
  • 5