Wpis z mikrobloga

@maciej-kalina: to mają być faktycznie drzwi domowe czy może do mieszkania?

nastawiasz się na: wygląd / bezpieczeństwo / cenę / współczynnik przepuszczalności cieplnej / nowoczesność / tradycyjność / naświetla / antywłamaniowość / pasowanie do elewacji (dachu/bramy garażowej/okuć)
?

2 tyś za poważne drzwi do domu to bardzo mało.
Właściwe za tyle to dostajesz podstawę która ma udawać że wygląda i udawać że jest ciepła.
działać będą - bo w końcu to
@odomdaphne5113: Nie masz w domu okien na parterze, czy na własną prośbę zmykasz się za kratami/roletami? Jak złodziej będzie chciał Cię okraść, to i tak okradnie, a lepsze zamki itp mogą najwyżej delikatnie obniżyć cenę ubezpieczenia.
@odomdaphne5113: Moim zdaniem nie ma co patrzeć na hasło "stalowe solidniejsze", bo złodziej i tak nie będzie rąbał drzwi siekierą. A zamki w obu wersjach są identyczne.
@maciej-kalina: Ze stalowych może odchodzić okleina/lakier, mogą blaknąć na słońcu - na to zwróć uwagę. No i dobrze, żeby nie były wypełnione styropianem, bo zaraz odparuje (stalowe, ciemne drzwi na słońcu się mocno nagrzewają). A największą wadą stalowych jest hałas, jaki generują. Tak
@maciej-kalina: Wszystko zależy od firmy i od tego czy chcesz z montażem czy nie. Niektórzy montują na własną rękę. Ja te drzwi jak zamawiałem w Arko to montaż miałem w ogóle w cenie. Więc mi panowie przyjechali, zamontowali i miałem z głowy jakieś tam szukanie firm. Ogólnie Ci z Arko dobrze się spisywali na każdym etapie współpracy z nimi.
@maciej-kalina: taniej wyjdzie Ci z montażem (VAT 8%) niż kupować same drzwi (vat 23%) + dopłacać za montaż.

czysta kalkulacja.

Jeśli chodzi o kwoty - od ok 2,5 za stalówki od ok 4,5 za drewniane od ok 7,5 za aluminiowe
bezpieczeństwo jednak jest ważne i jeśli ktoś na to nie zwraca uwagi to później mocno się dziwi..

pamiętaj że najsłabszym ogniwem wcale nie musi być wkładka (koniecznie minimum klasy C).

ważne
@maciej-kalina:
Patrz na bezpieczeństwo, ale kompleksowo. Nie ma sensu wydawać tysięcy na lepsze drzwi, jak okna balkonowe są do otworzenia śrubokrętem.

W drewnianych za 4,5 tysiąca będziesz miał lepsze zamki/rygle niż w stalowych za 2,5 tys. Plus ciszej i ładniej. Nie ma tanich drzwi drewnianych, bo nie są w stanie konkurować z trzaskanymi masowo wytłoczkami z blaszki.