Wpis z mikrobloga

Koledzy pomocy! Telepie mi się wózek przedniej przerzutki (Deore 3x9, z 2005). Nie mam pojęcia, co z tym zrobić, bo nie widzę śrub, którymi mógłbym dokręcić. Pozostaje wymiana albo przyzwyczajenie do hałasu na wertepach? Sama przerzutka działa dobrze.
#rower #mtb #serwisrowerowy
  • 7
  • Odpowiedz
@nikifor: Stare Shimano tak mają. Możesz poszukać mocniejszej sprężyny na wymiar, po wymianie samej przerzutki na cokolwiek 9s będzie pewnie tak samo.
  • Odpowiedz
Złapała luz, tak?


@puszeq: Nie, stare Deorki raczej nie łapią luzów, ale sprężyny w nich są #!$%@? od nowości

A nowa 3x10s zrobi
  • Odpowiedz
Albo jak chcesz zostawić korbę żeby przyoszczędzić, ale po 12 latach też można pomyśleć nad wymianą.


@dran2: Do wymiany to jest cały rower, chciałbym jednak, by ten z problemami dalej służył do dojazdu po bułki a że z tyłu mam 9-rzędową kasetę a blat 3s to zmiana na 2x10 jest bez sensu.
Zapytałem o 3x10 bo nowej przerzutki przedniej 3x9 już chyba nie dostanę. @puszeq
  • Odpowiedz
przedniej


@nikifor: A, dopiero zauważyłem że o przedniej mówisz. Nie ma różnicy, przerzutkę dobierasz do stopniowania korby a nie do tyłu, 10 nic cie nie obchodzi. Jak nie zmieniasz korby to bierz cokolwiek do niej pasuje, byle nowe, przednie przerzutki łapią luzy i wymiana pomoże.
  • Odpowiedz
Nie ma różnicy, przerzutkę dobierasz do stopniowania korby a nie do tyłu, 10 nic cie nie obchodzi.


@dran2: Ok, dzięki, chciałem się upewnić, bo w sklepach przednie przerzutki mają opis 3x10s (niby na logikę nie powinno to mieć znaczenia ale wolałem dopytać).
Dzięki za pomoc, wiem co czynić!
  • Odpowiedz