Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie z natury wiary. Mam w rodzinie osobę (po 60tce), która uważa się za człowieka głębokiej wiary, twierdzi że ma objawienia od osób które zmarły i osoby te przekazują jej informację, że w ich imieniu należy dać pieniądze na odprawienie mszy w ich intencji. Chodzi do ludzi w miejscowości, w której mieszkam i powiedzmy że wręcz wymusza pieniądze. Co więcej, ona bierze ten hajs do ręki, po czym wysyła go #!$%@? wie gdzie - później co prawda te osoby dostają potwierdzenie przelewu i jakieś obrazki z wypisaną intencją mszy no ale...

Czy to nie jest jawne wyciąganie pieniędzy od ludzi? Ludzie oczywiście otumianieni dają ten hajs bez niczego. Poza tym, gdy przyjeżdża w odwiedziny wprowadza nerwową atmosferę, po jej wizycie wszyscy czują się jakby byli wyżuci xD Jak tej osobie kulturalnie powiedzieć żeby #!$%@?ła i nie odjaniepawlała takich rzeczy? Może ktoś podrzuci argumenty, które warto tej osobie przedstawić? Ja już szczerze nie wiem jak do niej trafić, na wszystkie tłumaczenia odpowiada że my ją atakujemy, nie rozumiemy jej, wbijamy jej szpilę i inne podobne #!$%@?. Leczenie raczej nie wchodzi w grę bo ze swojej inicjatywy nie pójdzie, a w gronie najbliższych (męża, syna) ma pełne wsparcie xD

Mirko help, bo jak tak dalej będzie odwalać to się to dla mnie, jak i dla niej źle skonczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#wiara #kosciol #psychiatria

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 15
Może ktoś podrzuci argumenty, które warto tej osobie przedstawić?


@AnonimoweMirkoWyznania: Próbujesz kogoś takiego przekonać argumentami? Powodzenia xD. Nie wiem co mozna zrobić, według mnie nic. Sam mam długoletnie doświadczenie z ludźmi na których argumenty nie działają, nie wiem jak z tego wyjść. Albo wziąć coś na uspokojenie i przytakiwać, albo zerwać kontakt.
ŚwietlistyCielak: Opowiedzieć historię o zmyślonym zmarłym przodku, który miał za uszami. Poczekać aż w imieniu zmyślonego przodka poprosi o pieniądze na mszę. Zwyzywać od oszustów i wywalić na zbity pysk strasząc policją.

Zaakceptował: Asterling
@AnonimoweMirkoWyznania: Chociażby dlatego, że zamawianie Mszy na podstawie jakiegoś widzenia sennego i jeszcze wyciąganie na to pieniędzy od obcych osób pewnie podchodzi pod jakąś herezję albo co najmniej nieznajomość zasad wiary. Swoją drogą znasz tego księdza, że od razu podejrzewasz go o materializm ? Może to akurat porządny duchowny z powołania ?
@AnonimoweMirkoWyznania: no to pewnie Twoja ciotka, bo przecież nie matka - kłótnia i niech spieprza! Naprawdę nie ma żadnych argumentów na takich ludzi. Ewentualnie się przeprowadź i niech nie wie gdzie. Po co się w ogóle interesujesz ludźmi od których wyciąga kasę - głupi są to maja za swoje!