Wpis z mikrobloga

Kiedyś w jakimś amerykańskim serialu była mowa, że Amisze (wiecie, ten odłam chrześcijaństwa, który nie uznaje nowoczesnej techniki) uważa, że wszelka muzyka (nawet ta kościelna) jest dziełem Szatana i jest w ich religii zakazana. Czy jest na Mirko jakiś znawca wierzeń Amiszów, który może mi powiedzieć czy to prawda? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#religia #chrzescijanstwo #amisze #muzyka #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
@Stooleyqa: Ja nie jestem znawcą, ale amisze to nie jest jakaś wyjątkowo jednorodna grupa. Różne grupy różnie podchodzą do sprawy techniki, technologii itp. Wielu amiszów ma w domu prąd, lodówki, pralki, korzystają z maszyn przy uprawie roli, samochodów itp. Skrajnie ortodoksyjnych grup, żyjących po dziś dzień przy świeczkach itp. jest naprawdę bardzo mało.

Co do muzyki, to też zależy od konkretnej grupy. Możliwe, że są i takie, które banują muzykę całkiem,
  • Odpowiedz
@Stooleyqa: jutro zajrze do biblioteczki bo już mi się nie chce ruszać tyłka, ale @kubako może mieć rację. Pewnie jest grupka, która tak uznaje, chociaż muzyka pojawia się w Biblii, a Amisze bardzo się.jej trzymają
  • Odpowiedz