Wpis z mikrobloga

#gory #sudety #karkonosze #karpacz #zakopane
@zbigniew-wu: ja za to polecam... Karkonosze:
-Karpacz, jest komercja, ale nie tyle co w Zakopanym, bardzo ładnie i co najważniejsze, nie ma tysięcy turystów. Oprócz szlaku na Śnieżkę, możesz wybrać się na szlaki w miarę odosobnione. Zdjęcie to Śnieżne Kotły.
W porównaniu do Zakopanego, cały Dolny Śląsk jest przepełniony historią: zamki, opuszczone kopalnie, stare browary, ogrom do zwiedzania na kilka lat. Co jest w Zakopanym oprócz gór? No właśnie... Krupówki? :D
annanya - #gory #sudety #karkonosze #karpacz #zakopane
@zbigniew-wu: ja za to poleca...

źródło: comment_urHWFYIO9Pd5twuObkE15nJIOQyb27Mi.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
@piotr-wroclaw: @Kwassokles: na pewno całe Karkonosze są lepsze od Tatr, bo doskonale nadają się na długie, piesze wędrówki. Możesz iść 2 godziny i nikogo nie spotkać, w Tatrach ludzie z browarami, wózkami, w szpilkach. Oczywiście pomijam Śnieżkę, bo tutaj się kieruje cała turystyczna masa, ale o dziwo omija ona inne szlaki, być może nie wiedzą o ich istnieniu. Tatry są po prostu zatłoczone, zaśmiecone, zagóralone i duży hałas.
  • Odpowiedz
@annanya jasne, ale: w Tatrach wysokich raczej nie spotkasz ludzi z browarami czy w szpilkach, a w Karkonoszach na pewno nie ma takich szlaków jak na Zawrat z hali gąsienicowej, czy kilka innych, po prostu trudniejszych. Ale oczywiście co kto lubi, każde miejsce ma swoje wady i zalety :) pozdrawiam ;)
  • Odpowiedz
Zarówno w Karkonoszach jak i Tatrach da się pochodzić bez tłoku. Omijać newralgiczne punkty takie jak Śnieżka czy Morskie Oko, szczególnie już w święta i niedziele.

na pewno całe Karkonosze są lepsze od Tatr, bo doskonale nadają się na długie, piesze wędrówki.


@annanya: A Tatry się nie nadają do długich pieszych wędrówek? xD

Żeby nie było, nie licytuje się co jest lepsze, a co gorsze. Lubię jeździć tu i tu.
booolooo - Zarówno w Karkonoszach jak i Tatrach da się pochodzić bez tłoku. Omijać ne...

źródło: comment_veqybkFGtrY7ZGdizrHH22vS8xOYUfIr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@annanya: to zależy, jeśli w Tatrach chcesz iść na giewont/kasprowy to faktycznie lepiej wybrać Karkonosze. Natomiast jak celujesz trochę wyżej to jest zupełnie inaczej, pełna kultura, ludzie na szlaku siebie pozdrawiają itd
  • Odpowiedz
Uwielbiam Karkonosze i faktycznie masa ciekawych miejsc w okolicy - zarówno po polskiej jak i czeskiej stronie. Polecam przejść cały główny szlak od Śnieżki po Szrenicę. Z 2 lata temu w majówkę udało mi się z dziewczyną w około 9 godzin i szlismy praktycznie sami. Szkoda tylko, że Karpacz i Szklarska Poręba praktycznie nie są skomunikowane.
  • Odpowiedz
@mamslabehaslo W Karkonoszach polskich najpopularniejsze ośrodki to oczywiście Karpacz i Szklarska Poręba. Niestety stosunek ceny do jakości i przepustowości wyciągów nie jest korzystny. Warto natomiast przejechać na drugą stronę granicy i bardzo blisko od tych miast znajdują się ciekawe ośrodki. Są zróżnicowane i zadowolą Cię niezależnie od stopnia umiejętności. Polecałbym Pec pod Śnieżką, Jańskie Łaźnie, Harrachov, Szpindlerowy Młyn i Rokytnice nad Jizerou. Są tak blisko siebie i granicy, że można się między
  • Odpowiedz
@Tapirekirek A mógłbyś polecić jakiś konkretny dla początkujących? Nigdy nie byłem na nartach i myślę że w styczniu / lutym wybiorę się na pierwszy wyjazd i szukam czegoś w dobrym stosunku cena / jakość żeby nie przepłacic bo nie wiem czy mi się do końca spodoba
  • Odpowiedz
@mamslabehaslo Jeśli zależy Ci na tej części Polski i okolicach, to na początek Pec pod Śnieżką. Piękna miejscowość u podnóża najwyższej góry Karkonoszy, ze świetnym na nią widokiem i sporą bazą noclegową, dobrzy instruktorzy (pełno szkółek i wypożyczalni), dobrze przygotowane trasy i sporo fajnych knajpek na stokach z czeskim piwem i jedzeniem. Ceny zależnie od sezonu przyzwoite i adekwatne do jakości. Jak znajdziesz czas i chęci po jeździe na stokach, to można
  • Odpowiedz