Wpis z mikrobloga

Odnoszę dzisiaj wrażenie, że obudziłem się w innym kraju, innej rzeczywistości... innej Polsce.
Legalizacja Uber, medyczna marihuana, nowe prawo odnośnie broni, ćwierkanie w kwestii ogarnięcia podatków, trzeźwa polityka imigracyjna i nawet wśród komentarzy dostrzegam pewne stonowanie, coraz więcej racjonalnych wypowiedzi, jak gdyby szukanie złotego środka między nauką i logiką a empiryzmem i emocjami przestało sprawiać trudności niektórym.

Mówi się czasami, że dobre złego początki, ale bądźmy optymistami i nie dajmy się zwariować.

Dzięki @madafaka666 i @deathcoder nie czuję się odosobniony w tym przypadku.

Od dłuższego czasu chciałem to napisać, coś mówiło "nie". Dlatego, że podchodzi się do tego zbyt emocjonalnie i nie przebrnąwszy przez propagandę, przez co nie możesz napisać, że ta czy inna partia jednak coś tam robi i robi dobrze, bo zaraz "hurr durr idi na #!$%@? z tako partio". Właśnie ze względu na taki klimat, medialny szlam, wypaczenie kłamstwem, zatrucie lewotoksyną i kłótnie ruskich trolli nie możesz głośno powiedzieć, że PiS to chyba najlepsze, co w obecnych czasach mogło nam się trafić.

Oczywiście nie chwalmy dnia, kadencja jeszcze trwa. No i im dalej od polityki, tym wewnętrzny spokój większy.

Wspaniałego dnia, Mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#przemysleniazdupy #takaprawda #takasytuacja #gorzkiezale #czujezmiane
wyestymowany - Odnoszę dzisiaj wrażenie, że obudziłem się w innym kraju, innej rzeczy...

źródło: comment_Rj56pfyxBhEsz1YGWGZMkthTqVUVvi89.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@Kuciniak: trwające przez ostatnie kilka miesięcy dyskusje wokół PIT, CIT, procedur i ciekawostki, jak np. "500+ na firmę" ;) Oczywiście z dala od hurraoptymizmu, bo np. sądownictwo nadal leży, ale zawsze coś, więcej dla ludzi w tym zbrodniczym systemie.
  • Odpowiedz
PiS to chyba najlepsze, co w obecnych czasach mogło nam się trafić.


@wyestymowany: ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) trzy normalne ustawy (na przekór wrzuce tu 500+ bo jako jedna z niewielu nie jest bublem prawnym) jak na półtora roku rządów - no nieźle. Łatwo prosty lud zadowolić.
  • Odpowiedz