Wpis z mikrobloga

  • 1
@bocznica: etam. Jestem fanem jabłek, ale nie przesadzajmy z ta podróbka, nikt nie ma monopolu na użytkowy design.
A Windows - cóż, nie używałem 10, ale podobno to zupełnie inna bajka niż poprzednie.
  • Odpowiedz
@advert: wisi mi to, ale przeciez to nawet nie jest wzorowanie sie, to jest zwykla podbrobka designu. I nie obchodzi mnie czy ktos ma monopol czy nie ma. Po prostu #!$%@? "patrzcie mamy maka dla biedy ale z windowsem, zebyscie sie nie pogubili bo nic innego nie znacie"
  • Odpowiedz
@khurghan: gdzie bol? ze wysmiewam podrabianie? rozumiem ze jak krytykujemy inne firmy to jest ok? a nagle tu nie? po prostu zamiast stworzyc cos swojego ukradli wyglad innym. I tyle. Cala reszta mnie nie interesuje dopoki jest tam windows, tyle
  • Odpowiedz
@advert: Gdzie ten sprzęt jest lepszy? Tam nadal siedzi Windows z telemetrią, wsteczną kompatybilnością sięgającą roku 2000 (jądro NT 5.0), Win32, złą skalowalnością na wysokich rozdzielczościach, tymi samymi nieścisłościami w interfejsie (popatrz do narzędzi administracyjnych, mają ikony z Windows 2000, popatrz do nowego panelu sterowania - mają ascetyczny wygląd Modern uI). Zarzucenie konceptu ModernUI z Windows 8.
Dodatkowo wymuszanie aktualizacji (tak wymuszanie, które mnie również spotkało), permanentne restarty przy aktualizacjach (nie potrafią tego naprawić, odkąd mam komputer osobisty - prawie 20 lat). Przeciętne zarządzanie energią, marnowanie Ram i złe nim zarządzanie, rejestr Windows, siedzenie na tym samym NTFS od wielu, wielu lat (Apple przynajmniej wdraża APFS). Brak spójnej wizji, gdzie chcą być z Windowsem. Przespanie rewolucji mobilnej, zarzucenie rozwoju Windows Phone/Mobile.

Dodatkowo owe urządzenie
- ma dysk HDD
-
  • Odpowiedz
patrzcie mamy maka dla biedy ale z windowsem


@bocznica: chyba nie dla takiej biedy skoro kosztuje w najtańszym wariancie 3k USD.
I o jakiej podróbce ty jazgoczesz skoro nawet z wyglądu nie przypomina on produktów apple.
  • Odpowiedz
@bocznica: To, że coś jest zrobione z metalu to nie znaczy, że jest podróbką Apple.
@advert: Podoba mi się ten Surface i szkoda, że Apple nie wprowadził takowej "rewolucji". Komputery Apple były tworzone z myślach o artystach, ale Apple w ciągu 5 lat w zakresie użytkowania komputera nie zmienił absolutnie nic (iMac 2012 -> iMac 2017). Oglądając samą reklamę Surface Studio mam ochotę zostać artystą i coś stworzyć,
  • Odpowiedz
@czikapu: Aplikacje MacOS nie są przystosowane do dotyku - nadal przeczysz sam sobie. Niby chcesz być artysta, a chcesz instalować przeróbkę systemu, który nie był stworzony na to urządzenie i który nie ma aplikacji i narzędzi wykorzystujących możliwości ekranu dotykowego w pełni. Ciekawe.
  • Odpowiedz