Wpis z mikrobloga

@Rupertciak: Nie chcę go przerobić na iMaka xD
Po prostu jeśli ktoś miałby potrzebę zainstalowania macOSa to jest to jak najbardziej możliwe.
A w moim poście pisałem o tym, że Apple w latach 2012-2017 w ogóle nie zrobiło żadnej rewolucji w kwestii korzystania z komputera stacjonarnego, gdzie konkurencja tworzy ambitne konstrukcje i po prostu "eksperymentuje". Tak, jak kiedyś robiło to Apple.
  • Odpowiedz
@czikapu:

Chcesz przerobić Surface Studio na iMaca.

System Windows chcesz zastąpić przeróbką macOS zwaną Hackintosh, która nie jest dostosowana do obsługi wielocalowych ekranów dotykowych typu 15-30 cali.
Zamiast rzeczonego ekranu dotykowego wolisz używać klasyczny tablet graficzny i to pod macOS (wszakże
  • Odpowiedz
@Rupertciak:

Chcesz przerobić Surface Studio na iMaca.

Nie chcę XD
Po prostu piszę, że jest taka opcja, a czy ktoś będzie na tyle głupi żeby kupować w cenie imaka komputer z windowsem o porównywalnych parametrach tylko po to, aby instalować OSX to inna
  • Odpowiedz
@czikapu:

Równie ambitny co MacBook Pro z wymiennym dyskiem, a nie, jednak nie.

Nie bronię surface laptopa bo uważam, że lutowanie wszystkiego razem to g---o włącznie ze stopniem >naprawialności ww. komputera.

Surface ma 0/10 w skali ifixit

MacBook ma 1/10 w tej skali i jest
  • Odpowiedz
@Rupertciak: Korzystam zarówno z OSX'a jak i Windowsa.
Tylko w tym, jak to nazwałeś niedopracowanym, nielogicznym, niespójnym, irytującym Windowsie 10 w przypadku awarii mam BSOD z kodem STOP i w 3 minuty wiem, że mam problem z plikiem xxx w lokalizacji yyy, albo że pada dysk. 5 minut i po awarii.
A w przypadku OSX'a to jest k..a dramat, dostajesz informację o tym, że twój laptop się zrestartował, BO TAK.
c.....u - @Rupertciak: Korzystam zarówno z OSX'a jak i Windowsa.
Tylko w tym, jak to...

źródło: comment_nzXFD4XLHu6psqPc0b74T4ohHl5v5AT2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@czikapu:

Może Mac jest ładny i spełnia oczekiwania jakichś 90% użytkowników, ale te 10% będzie miało jakiś problem i... nawet nie będą wiedzieć, jaki.


Może Windows wyświetla informacje o tym co jest nie tak w BSOD i będzie to pasować 10% użytkowników, 80% będzie z niego korzystać z przyzwyczajenia/nieznajomości alternatyw/biedy, bo Maki są drogie/10% będzie widzieć jego wady i będzie na Linuksie, albo
  • Odpowiedz
@Rupertciak:
Co do twoich zarzutów co do Windowsa to się zgadzam za wyjątkiem

-> Istnieje defragmentacja dysku, a system operuje na już przestarzałym systemie plików i nie widać by MS wymyślał coś lepszego;

Apple wprowadziło APFS dopiero w tym miesiącu, więc podejrzewam, że nowy Windows też będzie miał, podobnie jak kopiują inne rzeczy od Apple. (Też te złe jak w wypadku Surface laptopa ( ͡°
  • Odpowiedz
@czikapu:

Apple wprowadziło APFS dopiero w tym miesiącu, więc podejrzewam, że nowy Windows też będzie miał, podobnie jak kopiują inne rzeczy od Apple. (Też te złe jak w wypadku Surface laptopa ( ͡° ͜ʖ ͡°))


Jak więc możesz się z tym nie zgadzać. Żeby wprowadzić tak rozbudowany nowoczesny system plików trzeba lat rozwoju. Poza tym APFS jest już od dosyć dawna na iUrządzeniach. BYł niedawno podcast z ludźmi z Apple, którzy opowiadali o wdrożeniu tego na iUrządzenia i jak wielka to jest logistyczna operacja, by w kilka godzin prawie miliard urządzeń przeszło
R.....k - @czikapu: 
Apple wprowadziło APFS dopiero w tym miesiącu, więc podejrzewam,...

źródło: comment_8Q6hNFYtb5eDSIAMI8fRdgTOSyP002W8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz