Wpis z mikrobloga

Dzień 19/30

Dzisiaj skróciłem czas praktyki do 15 minut z powodu dużego zmęczenia, dłuższa mijałaby się z celem. Było ciężko, ale jestem zadowolony. Mam ochotę na jakieś dłuższe sesje od czasu do czasu ( +/- 40 minut). Chętnie sprawdziłbym jak by mi się to udało. Pozycja siedząca na skraju łóżka jak najbardziej nadaję się do wygodnej i satysfakcjonującej medytacji - dziś sprawdziłem. Jeśli ktoś woli, to polecam. Zastanawia mnie czy obecne dobre samopoczucie mi towarzyszące i trzymające się na mniej więcej stałym poziomie, jest efektem tego wyzwania. Być może to swoisty "afterglow" i niedługo mi przejdzie. Wszakże to krótki czas odkąd stale praktykuje.

#freakz #freakzmedytuje #medytacja #nadtag #30dnichallenge
  • 8
@Freakz: jak wyglada Twoja pozycja w czasie medytacji? O czym myślisz? Ambientu słuchasz tak żeby nie był za głośno a jednak odcinał? O jakiej godzinie zazwyczaj robisz sesje? Ale pytań! :D
via Android
  • 0
@Kacorek Super! Uwielbiam pytania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pozycja w siadzie tureckim, bo jak wygnę nogi jak te mnichy to boli, a najważniejszy jest komfort. Czasem jak coś nie pasuje to warto usiąść na poduszce jakiejś na ziemii.
Ja praktykuję " Mindfulness Breathing Meditation " , myśli jak wszystko pojawiają się i znikają. Najważniejsze to aby nie dać się im porwać zbyt daleko i spowrotem przywrócić swą uwagę