Wpis z mikrobloga

Kilka tygodni temu zakupiłem na allegro od użytkownika Weebo3d okulary vr pod smartfona. Użytkownik wydawał się oficjalnym sklepem lub producentem. Towaru nie otrzymałem, brak kontaktu ze sprzedającym. Zrobiłem konflikt na allegro z adminem. Allegro mi odpisało, że mogą mi przekazać dane i powinienem zgłosić się na policję.. ale moment, co z ochroną kupującego na allegro? Tam nie było jakiegoś zabezpieczenia, że dostaje zwrot kasy z allegro w takim przypadku?

#allegro #vr #3d
  • 6
@MojaPuffa:

3.1 Grupa Allegro w ramach Programu Ochrony Kupujących umożliwia Kupującemu ubieganie się o rekompensatę, w przypadku gdy:


a. zapłacił za Towar, ale go nie otrzymał;

b. otrzymał Towar niezgodny z zawartą umową, posiadający wartość istotnie niższą od Towaru opisanego w ofercie.


3.2 W przypadku określonym w ust. 1, lit. a rekompensata obejmuje wartość doznanej przez Kupującego szkody, nie wyższej jednak niż rzeczywista wartość zakupionego Towaru, do wysokości ceny określonej w
@Taruko: Było to kwestią czasu. Jak ktoś nie odpowiada na spory allegro i samego admina to musi być jeszcze ktoś poszkodowany i nie jest to jednorazowa wpadka. Ciekaw jestem co poszło nie tak z tą firmą.