Wpis z mikrobloga

dzień dobry #mikrokoksy

mam pytanie odnośnie zwiększania ciężaru z treningu na trening, a więc, zacząłem chodzić na siłownie 4 miesiące temu, trenuję 3 razy w tygodniu takim fbw:

A: przysiady, płaska, wiosło, barki, łapy i brzuch
B: martwy, ohp, podciąganie, łapy i brzuch

przez pierwsze 3 miesiace było spoko, mogłem dodawać te 2,5kg na sztangę co trening, ale od miesiąca zaczęły się problemy i albo wcale nie dodaję ciężaru (staram się zrobić kilka powtorzeń więcej) albo idzie strasznie powoli, dodam że nie trzymałem żadnej szczególnej diety, chciałem przytyć po prostu więcej jedząc, przytyłem z około 88kg do 99kg, przy wzroscie 190

i pytanie, co robić, chciałem teraz wejść na redukcję taką normalną z liczeniem kalorii i makroskładników, jechać tym samym planem i robić powtórzenia z podobnym obciążenie co teraz czy coś zmienić? koksy pomóżcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 10
@gorral: Rozumiem, że od 4 miesięcy wykonujesz te same ćwiczenia? Jeżeli tak to zmieniaj szybko trening, pomyśl o przejście na split. Przy redukcji dobrze jest robić trening siłowy - 6x-1x powtórzeń w serii.
@satiata bazuje na własnych doświadczeniach, nie skończyłem kursu na trenera za 500zl, więc nie podeprę się tu wiedzą teoretyczną.
@Brofessor
Masz rację, wycofuję się z tego co napisałem, XD jest najlepszym rozwiązaniem.
@beefislife: znaczy ta początkowa wagę to trochę strzelalem, ale fakt trochę się ulalem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Jaraz: pisałem z głowy, tak to jest plan Sakera, lydy i wyciskanie wąsko jest robione

Czyli na redukcji robic dalej ten plan FBW, który mi jak najbardziej pasuje i nie przejmować się że progres rośnie teraz znacznie wolniej?