Wpis z mikrobloga

@mk321: Po pierwsze gówno prawda, a po drugie wiedzę że w Polsce kult ciężkiej pracy, #!$%@? i niepotrzebnego męczenia się wiecznie żywy...
  • Odpowiedz
@PrzegrywWykopek: Akurat tak się składa że dwa lata temu znalazłem praktyki. Tylko ja się sam uczyłem a nie liczyłem że studia mnie nauczą. Zrobiłem kilka aplikacji, wrzuciłem na githaba i 5 minut po ogłoszeniu się na grupie na fb dostalem wiadomość z propozycją spotkania na rozmowę i tak się dostałem.
  • Odpowiedz
@Pienio69: @Godziu73: @kravi93: @mesrs123: @PrzegrywWykopek: @Cierniostwor: @johny-kalesonny: @Werdna: jak coś, to jest to parafraza tego mema o kobietach/mężczyznach (otagowałem #heheszki). Też wywoływał burzliwą dyskusję i obie strony się przekonywały, że jest łatwiej albo nie jest.

Odnośnie programistów, to wiem, że nie jest aż tak bardzo kolorowo. Praca dosyć wymagająca, a wejście w branżę
mk321 - @Pienio69: @Godziu73: @kravi93: @mesrs123: @PrzegrywWykopek: @Cierniostwor: @...

źródło: comment_rzclTjycATDKMoQs9pMDx2KvpJtoznj3.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@mk321 ciekawe kiedy wykopki zrozumieją że informatyka to nie tylko programowanie, a dobry sieciowiec z certami albo admin bazodanowy lub niszowych systemów wciąga nosem 15k programistów
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: no powiem tak, 13 osób na jedno miejsce na staż w krakowie. xD ludzie na samogłoskach (jeden z najlepszych wydziałów w kraju) nie mogą znaleźć stażu na drugim roku i jest sytuacja mojego znajomego z tego roku, gościa odrzucili w każdej firmie, chociaż nie powiedziałbym aby mało umiał.


@PrzegrywWykopek: to nie wina branzy tylko Krakow jest #!$%@? miastem.
W Wawie, Poznaniu, Trojmiescie czy nawet Rzeszowie jest taka
  • Odpowiedz
Prawda jest taka, że na rynku jest masa gównospecjalistów od IT. Pójdzie info, że ktośtam zarabia 15k, i wszyscy mają w głowie, że każdy informatyk bierze tyle na rękę, a w rzeczywistości na 1 programistę 15k jest kilkunastu(dziesięciu) wypełniaczy tabelek w excelu za minimalną krajową, którzy myśleli, że złapali Pana Boga za nogi jak się dostali na informatykę :D
  • Odpowiedz
nie pracuję dla polskiej firmy ( ͡º ͜ʖ͡º)


@johny-kalesonny: ale pracujesz w PL right? Januszy biznesu nie obchodzi czy to polska firma, startup czy inny #!$%@? - skoro tam znaleźli się jelenie do pracy za darmo to i on będzie takich szukał i #!$%@? go wszystko obchodzi.
  • Odpowiedz
@andrzejcebula_reload: Pracuję pół-zdalnie.

W każdym startupie tak jest, właściwie to w większości firm jakie znam programiści robią "wolontariat", bo po prostu ciężko rozgraniczyć pracę od życia prywatnego. W Europie jeszcze jest spoko - w Stanach to dopiero jest jazda bez urlopów ;)
  • Odpowiedz