Wpis z mikrobloga

Ciekawa wymiana zdań pomiędzy tytanami nauk przyrodniczych w polsce na temat pochodzenia życia

TUTAJ jest cały artykuł: https://bioslawek.wordpress.com/2016/02/12/ciekawa-wymiana-zdan-pomiedzy-tytanami-nauk-przyrodniczych-w-polsce-na-temat-pochodzenia-zycia/

Profesorowie Golik i Bartnik Narazili się pewnemu słuchaczowi, który wystosował do nich list protestacyjny. Profesor Golik opublikował ten list, używając go jak sądzę, jako argumentu w obronie hipotezy (neo)darwinowskiej. Zamiast bronić samodziejstwa na gruncie biologii, on próbuje sprowadzić wszystko do karykaturalnej postaci i najwidoczniej zostawić w głowach swoich czytelników pogląd, że hipoteza Darwina ma swoich przeciwników jedynie w osobach niedouczonych i nawiedzonych religiantów. Do dyskusji na profilu na FaceBooku profesora Pawła Golika włączył się wybitny biolog profesor Stanisław Mariusz Karpiński:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Karpi%C5%84ski_%28biotechnolog%29

#biologia #biologiateoretyczna #biogeneza #nauka
Pobierz
źródło: comment_N6aUsME1p8eJHdiNB5HNevt5JZegw4Sq.jpg
  • 22
Przecież tymi argumentami, to sam się ten twój profesor zaorał. Czemu, nie skontaktowaliśmy się jeszcze z innymi inteligentnymi formami życia? Ze względu na wielkość tego kosmosu.
@Kortezjusz: Proszę nie świecić mi tutaj torsem, tylko przeczytać cały artykuł i dopiero później się wymądrzać. I nie "ten mój profesor", tylko światowej sławy fachowiec, który poprawia po najlepszych smarku jeden ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bioslawek: Czyli jak rozumiem, największym problemem jest ta nieszczęsna komórka? Jakim cudem w pierwotnej Ziemi, oczywiście już po powstaniu Księżyca (nawet jak jakieś życie na niej już było, to nie przetrwało tego uderzenia) proste cząstki organiczne zorganizowały się w komórki organizmów znane obecnie. Bo widzę z tym jest największy problem i od razu odpowiem ci, nie wiem jak to się stało. Ani tym bardziej w jaki sposób powstały procesy biochemiczne zachodzące
@qnebra: Nie jest to prawdą ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie uważam, żeby nauka się skończyła, ale na dzień dzisiejszy nic nie wskazuje na to, żeby w przyszłości powstał model abiogenezy. Przeprowadzono wiele doświadczeń w tym kierunku i każde rozważanie utknęło w martwym punkcie - wszystko można podsumować na jednej kartce papieru. Innymi słowy fachowcy zajmujący się tymi sprawami (G. Joyce, J. Szostak czy R. Shapiro) pokazali nam,
Pobierz
źródło: comment_DAYAbgaI5LYKlhCVCQpaX4uE3wKoV2pP.jpg
@bioslawek: Doświadczenia dowiodły tylko, że powstanie cząstek organicznych jest banalnie proste w określonych warunkach. Problemem jest tylko złożenie tych cegiełek w całość, a to spora zagadka do rozwiązania.

Szkoda, że nie przeprowadzono kiedykolwiek symulacji tego co się działo w morzach dawnej Ziemi. Nie chodzi mi o ten etap powstania cząstek organicznych, tylko tych dwóch miliardów lat potem. Tej malutkiej luki podczas której prawdopodobnie powstała, lub została stworzona, cała znana nam biochemia.