Wpis z mikrobloga

#zwiazki #milosc

Jedno z najlepszych sformułowań na temat miłości, jakie kiedykolwiek spotkałam. Autorem jest Szczepan Twardoch.

Nie mylić miłości z zakochaniem. Zakochanie to jest reakcja fizjologiczna, jak erekcja. To się po prostu zdarza, czasem samo z siebie. Jak ktoś nie chce, żeby się zdarzyło, to ucieknie na czas, jasne. A miłość to nie jest uczucie, to postawa względem drugiego człowieka i seria decyzji, jakie się podejmuje. Miłości się nie czuje, tylko się nią żyje. Kocham swoją żonę, bo kiedyś tak zdecydowałem: "Będę kochał właśnie ciebie"
  • 57
@pytaks: Zbliża się do buddyjskiego obrazu miłości, gdzie prawdziwa miłość wychodzi z nas samych i naszej postawy wobec siebie i drugiego. W tej przestrzeni znajduje się akceptacja wad i zalet drugiego człowieka i wybaczenie, ponieważ widzimy drugiego tak jak siebie, jako żyjacą osobę, mającą potrzeby i popełniająca błędy i jeśli my nie jesteśmy idealni, jak możemy oczekiwać tego od innych. Jest to spora różnica między często spotykanym, potocznym spojrzeniem na miłość,
@pytaks: ja w ogóle jestem pod dużym wrażeniem szczepana. Jest też bardzo różnorodny. Polecam, najlepiej wieczorem, w słuchawkach, samemu na YT obejrzeć "ekranizację" jego miniopowiadania 'Piwnica'. On jest autorem tekstu, a film powstał we współpracy z Aleksandrą Waliszewską - świetną malarką i Wiktorem Stribogiem, czyli autorem 'Krainy Grzybów/Poradnika Uśmiechu'. Warto zainwestować 10 minut w to miniaturowe arcydzieło.