Wpis z mikrobloga

#ciekawostka #prawo #zalesie

Po dodaniu wszystkich stron ustaw (według paginacji na stronie Internetowego Systemu Aktów Prawnych), jakie zostały zawarte w wykazie tytułów aktów prawnych na egzamin wstępny na aplikację adwokacką i radcowską w 2017 r., wyszło mi 4744 stron. Oczywiście nikt normalny wszystkiego nie przeczyta, i tak np. po odrzuceniu Traktatu o funkcjonowaniu UE, ustawy prawo ochrony środowiska, prawa zamówień publicznych i prawa restrukturyzacyjnego, mamy już o całe 1013 stron mniej (3731). Także nie jest źle, głowa do góry. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Oczywiście nikt normalny wszystkiego nie przeczyta,


@Papinian: przeczytałam wszystko i to kilka razy (te z których trafia się mało pytań pewnie ze 3-4 razy) ( ͡º ͜ʖ͡º) no ale ja normalna nie jestem xD masz jeszcze dużo czasu, więc bez stresu.
  • Odpowiedz
@Papinian: szczerze, to warto było. jak szłam na egzamin to miałam poczucie, że zrobiłam wszystko co mogłam, więc podchodziłam niezestresowana. i polecam nie zaczynać zbyt wcześnie, bo szybko przychodzi kryzys. ja uczyłam się od początku sierpnia. (no chyba, że równocześnie pracujesz, to co innego)
  • Odpowiedz
@Karoleer: Przyjmując, że zakres był taki sam jak będzie w tym roku, to przerobiłeś średnio 237 stron ustaw dziennie. No spoko. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@Papinian: nie wiem jaki jest teraz zakres, ja mialem bodajze 55 ustaw, z czego jakies 10 dosc krotkie. to byl konkretny z-------l bo siedzialem jak zombie po 18-22h dziennie, potem szedlem na trening na silke, spalem 1-3h i z powrotem. po calym mieszkaniu byly tylko karteczki z notatkami i puszki po energetykach ( ͡° ͜ʖ ͡°) no ale c--j, zdane i mialem chyba z 20 pkt
  • Odpowiedz
@Papinian: ej, nie słuchaj tych powyżej, bo Cię straszą. Ja powtórzyłam tylko kodeksy (w sensie przeczytałam każdy po 1 raz) plus książka Heliosz i tydzień testów na arslege i na ok. 120 punktów starczyło spokojnie ;) Nie jest taki trudny ten egzamin, także czilll. Gorzej będzie jak się już dostaniesz, ale tylko trochę. ;)
  • Odpowiedz
@Magatow: @nathalije: kwestia tego jak przykladaliscie sie do nauki na studiach, jak zapamietujecie etc. duzo zalezy tez od tego jaki test sie akurat w danym roku trafi. jak przed rozpoczeciem nauki patrzylem na poprzednie lata czyli powiedzmy 2010-2015 to uwalilem chyba tylko jeden test - pozostale zdalem "na czuja" i logike z zapasem srednio kolo 10 pkt. moim zdaniem bagatelizujecie. osobiscie, wole "przepanikowac", zdac z zapasem i przez
  • Odpowiedz