Wpis z mikrobloga

Stoje w kolejce w Społem razem z kolegą

Kolega niedawno wrócił z kontraktu z Niemiec i opowiada o tym.
Mowi cos w stylu "ehh ale powiem ci, ze Niemcy to sie umieja bawic"

Nagle odzywa sie kasjerka w Społem

"Panie gdybym ja zarabiała tyle co ci Niemcy to tez bym sie umiala bawic"

xD xD

#truestory #takbylo
  • 38
  • Odpowiedz
@Kieres: w UK nie byłem, więc o tym nie pisałem. byłem w NL i wiem jak to wygląda.mieszkając samemu, mając auto i potrzebę dojechania do pracy trzeba się nagimnastykować żeby coś zaoszczędzić. w DE dopiero od niedawna jest płaca minimalna, która o ile dobrzę kojarzę jest niższa niż w NL. także nie wiem czy takie #!$%@?. byłeś w UK że piszesz z pierwszej ręki, czy źródłem Twojej wiedzy jest wykop?
  • Odpowiedz
@MrSernicham: najczęściej wyższe zarobki = wyższe koszty życia. inny model życia narzuca niektóre sprawy. u nas dłuższe dojazdy do pracy są raczej wyjątkiem - tam raczej normą.

jeżeli zarabiasz minimalną to nie ma znaczenia czy mieszkasz w PL, DE czy NL. i tak żyjesz od 1. do 1.

nie muszę nic udowadniać. piszę jak jest.
  • Odpowiedz
jeżeli zarabiasz minimalną to nie ma znaczenia czy mieszkasz w PL, DE czy NL. i tak żyjesz od 1. do 1.


@paprok: no tak slabo. zarcie maja tansze, elektronike maja tansza i wczasy maja tansze z racji mocnego EURO. dla nas kupic nowy komputer to straszny wydatek, wczasy to samo, a jedzenie musimy skrupulatnie przeliczac i szukac promocji, bo sie czlowiek wykosztuje na glupich zakupach. troche wolowinki z frytkami, do
  • Odpowiedz
mieszkając samemu, mając auto i potrzebę dojechania do pracy trzeba się nagimnastykować żeby coś zaoszczędzić.


@Dead_Inside: czytaj wszystko. ile się można samemu cytować ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@paprok: lol, przeciez paliwo jest tansze, byc moze ubezpieczenie troche drozsze, ale bez przesady. mieszkania hmmm jeszcze kiedys byly jakies dofinansowania dla biedniejszych zarabiajacych minimalke czy cos takiego. nie wiem jak teraz, pewnie zabrali i dali na rzecz uchodzcow :D

ale to nie moze byc przypadek, ze wyemigrowalo nas miliiony i praktycznie nikt nie wrocil. to chyba na tym zachodzie nie ma tak zle.
  • Odpowiedz
to chyba na tym zachodzie nie ma tak zle.


@Dead_Inside: wyjechałem tylko i wyłącznie dlatego że nie mogłem znaleźć pracy na miejscu (2008). ostatnią fuchę rzuciłem, bo pracowały tam takie #!$%@?, że jeden drugiego gonił do roboty żeby się przed Panem pokazać. znalazłem gównopracę na miejscu. dopóki będę mógł pracować w PL to mnie holenderskie #!$%@? na oczy nie zobaczą. tot ziens moederneukers ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@paprok: trafiles kijowo. big deal. w polsce masz to samo, czasem trzeba poszukac dobrego miejsca pracy. chociaz co racja to racja, tez mi sie wydaje, ze juz lepiej dla polaka robic niz dla obcego #!$%@?, ktory gardzi toba podwojnie, raz, ze jestes nizej w hierarchii, dwa, ze jestes polakiem. ( )
  • Odpowiedz