Wpis z mikrobloga

3 187 - 1 = 3 186

Tytuł: Czarna Kompania
Autor: Glen Cook
Gatunek: Fantasy
★★★★

Książka miała być wybitnym przykładem mrocznej fantasy z krwistymi bohaterami i ciekawą fabułą...nie ma w niej niestety nic z tych rzeczy. Sterani życiem bezlitośni najemnicy są przedstawieni jak jakaś banda podwórkowa. Drętwe, sztuczne dialogi. Brak praktycznie opisu świata, motywacji bohaterów. Nie wiem może gdybym to czytał jako nastolatek to byłoby OK. Do tego jeden z najgorszych przekładów jaki czytałem. Dosłowne tłumaczenie pseudonimów daje żałosny efekt: Gnatożuj, Nocny Pełzacz...serio?! Nightcrawler to już bardziej pasowało by najbanalniejsze Sowa albo Glizda. I perełki takie jak: "Szept przerażenia przeszył gapiów obserwujących z boku..." No ale ostatecznie czytało się szybko i nawet się trochę wciągnąłem.

#bookmeter #fantasy #fantastyka #ksiazki
Pobierz stahs - 3 187 - 1 = 3 186

Tytuł: Czarna Kompania
Autor: Glen Cook
Gatunek: Fanta...
źródło: comment_2SzGYe7kW0Ux20auWxmZTlGg7rfpws4e.jpg
  • 9
@stahs: caly cykl? ja to chyba z 8 lat temu czytalem ale nawet nie wyobrazam sobie ile to zajmuje w normalnym wydaniu papierowym bo z tego co pamietam bylo kilka tomow i kazdy dosc obszerny

14 tomow wlasnie sprawdzilem:)
@stahs: ja mam wydanie podzielone na 4 książki (po około 800 stron każda). Pierwsza - Kroniki Czarnej Kompanii składa się z 3 tomów, gdzie pierwszym jest właśnie Czarna Kompania. Drugi tom - Cień w ukryciu - jest o wiele ciekawszy - bardzo go polecam. Kawał świetnego kryminału/thrillera w oprawie fantasy. Ostatni tom pierwszej książki jest dość trudny - autor naprawdę poleciał tam z fantasy, ale jak się wkręcisz to warto. Ja