Wpis z mikrobloga

#craftbeer #ocenpiwo #browarhipster #p--o
Grodziska White IPA (z zieloną herbatą Senacha Earl grey) Browar Grodzisk, eks4% alk6% ibu40

Dobrze tam myślą w tym Grodzisku by stworzyć jakieś własne interpretacje styli w oparciu o atuty jakimi są drożdże, woda i dymiony słód. Tak więc powstały dwa nowe piwa - tytułowe i Grodziskie APA.
Etykieta przyjemna dla oka, prosta, czytelna i taka tradycyjna. Na kontrze metryczka, pełen skład, opis sensoryczny. Spoko.
P--o w jasnej barwie "pszenicznej", zmętnione i nalewa się z przyzwoitą pianą. Aromat całkiem intensywny, dzieje się. Sporo efektów pracy drożdży w postaci fenolowej przyprawowości, gumy balonowej, białych owoców oraz kolendry i pomarańczy, gdzieś tam w tle zielone nuty chmielowe i earl grey (bardziej wyczuwalne po ogrzaniu).
W smaku od samego początku przyjemnie kąsa w język wysyceniem i naprawdę rześkim nieco kwaskowatym pszenicznym smakiem, nie jest przy tym za słodko, ale mogłoby być trochę bardziej goryczkowo by lepiej przełamać dominację fenolowośći. Herbatka pozostaje na finiszu, taka lekka taniniczność.
Brawo Grodzisk. Mamy naprawdę fajowe p--o w cenie 4.99 + kaucja, więc będąc w Żabku lepiej brać od razu dwie butelki po 7 złociszy :) U mnie to p--o gościło zaledwie dwa dni, właśnie wymiotłem ostatnie trzy sztuki ( ͡ ͜ʖ ͡)

Przyjęcie na RB równie dobre 89/98 https://www.ratebeer.com/beer/browar-w-grodzisku-wielkopolskim-grodziska-white-ipa/522025/
dr_gorasul - #craftbeer #ocenpiwo #browarhipster #p--o 
Grodziska White IPA (z zielo...

źródło: comment_S4oz9CLYEAMKfc5tnrGecixAdQcj0GIS.jpg

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dr_gorasul: moim zdaniem herbata wyczuwalna od otwarcia butelki, nawet w niskiej temperaturze. Próba przeprowadzona na 4 butelkach w ciągu 2 dni ( ͡ ͜ʖ ͡),apa też była testowana, ale szału ni ma.
  • Odpowiedz
  • 0
@dr_gorasul nie wiem czy trafiłem na jakiś słaby egzemplarz, wszyscy chwalą, a u mnie czuć tylko sorachi ace, cebula jebitna, w smaku też jakaś nieprzyjemna nuta, jak woda z czosnkiem... Ja nie dopiłem. Może jestem ignorantem o zerowym poziomie sensorycznym, ale dla mnie 2/10.
  • Odpowiedz
@BJXSTR: Kązdy ma różne wrażliwości. Jeden czuje bardziej herbatę, drugi zaś mniej. Z drugiej strony co sklep to inna jakość... Niedawno widziałem jak przez weekend w Dino na zapleczu sklepu, gdzie praży słońce full patelnia stały kolorowe napoje i skrzynki z piwem, chyba potrójne komesy z tego co zauważyłem :/ Nie dziwię, że p--o może nie smakować po takim wygrzewie na słoneczku.
  • Odpowiedz