Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Węgierki i Mirki, jaki doradzić kierunek studiów różowemu, który chciałby swoją pracą w przyszłości "pomagać innym ludziom"? To dość ogólna idea, staram się zebrać jak najwięcej pomysłów.
Kierunki medyczne raczej odpadają.

#kiciochpyta #studia #studbaza

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 22
@AnonimoweMirkoWyznania: praca socjalna, resocjalizacja itp?

Ale niech kokosów się nie spodziewa, koleżanka po czymś takim siedzi w mopsie na stażu z urzędu pracy a potem zaoferowali jej magiczną najniższą krajową. Robota niby nie najgorsza, głównie wypełnia papierki i jeździ na kontrole do patusów, alkoholików itd.

Lepiej niech skończy coś normalnego i jak tak bardzo chce, pomaga charytatywnie albo załapie się w jakiejś fundacji.
@Izumi: sztuczne napedzanie popytu na prawnikow, Niezle

to jakis pomysl... zeby ksztalcic sie/rozkrecac biznesy pod wiatr przeciwnosci politycznych bo popyt jest narzucony z gory...

mirku zrodziles we mnie wene, jak osiagne sukces to przeleje ci jakies sianko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@instinCtoriginal: Piszę to co znam z autopsji. Niedawno dostałem wezwanie do zapłaty zaległego abonamentu RTV. Sytuacja absurdalna bo nigdy nie zmieniałem miejsca zameldowania ani pobytu, od urodzeniana mieszkam w tym samym mieszkaniu na garnuszku moich starych a oni opłacają abonament od zawsze. Mało tego, w roku w którym rzekomo zarejestrowałem odbiornik nie byłem nawet pełnoletni no i adres się nie zgadza. Ale nic to, oni tak mają w systemie i co
@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz, pomaganie ludziom to pojęcie bardzo rozległe. Pomagać może zarówno lekarz, jak i policjant, adwokat, logopeda, doradca ubezpieczeniowy czy wspomniany przeze mnie pracownik socjalny. Pogadaj z dziewczyną żeby chociaż trochę dogłębniej pomyślała co chce robić, niech przeanalizuje to, w czym jest dobra, jakie są jej mocne strony czy oczekiwania.
@rzeznia22 @AnonimoweMirkoWyznania:
Tylko nie prace socjalne... Resocjalizacja daje różne manewry- mopsy- jak ktoś bardzo chce, ośrodki uzależnień- jeśli taka będzie specjalość, świetlice środowiskowe i wiele, wiele innych. A prace społeczne studiują moje koleżanki i dowiedziałem się, ze mogą być po tym katechetkami np. No i ogólnie kierunek tak ogólny, że trudno to nazwać studiami, niczego konkretnego nie uczy- co za tym idzie, nie masz konkretnego zawodu- to można zrbić na dobrym