Wpis z mikrobloga

Mirki, 3 studentów szuka roboty na lipiec-wrzesień. Jesteśmy po 4 roku studiów. Szukamy roboty dorywczej za granicą. Poleci ktoś jakiś punkt zaczepienia? Możemy robić wszystko - jesteśmy głównie ukierunkowani na Niemcy, ale kraje jak Norwegia też wchodzą w grę. Bardzo proszę o jakieś opcje ;) Jakbyście polecili gdzie znaleźć pracę która nie okaże się obozem pracy to będę wdzięczny. Może w waszych firmach szukają w miarę kumatych ludzi?
Pozdrawiam

#emigracja #emigrujzwykopem #praca #szukampracy #niemcy #holandia #norwegia
  • 16
@borrow: mam wrażenie że już trochę za późno na szukanie czegoś co nie będzie obozem pracy, ale życzę powodzenia.

@Rupertciak: czyli w praktyce zwykle robienie kawy i noszenie papieru za prawie darmo - dobre staże i tak już dawno się rozeszły. Do tego w te 3 miesiące będą w stanie odłożyć pieniądze zapewne na kolejny rok, a w stażu nie zarobią ani nie nauczą się niczego.
@Rupertciak: ehe, właśnie tak szukam od maja rozsyłam cv na staże i praktyki (płatne) i nie ma praktycznie odzewu, a zbieranie doświadczenia za darmo mnie jakoś nie specjalnie interesuje
taki to jest ten rynek pracownika, który tyczy się tylko specjalistów, a na początkowe stanowiska jest zbyt mało miejsc, a zbyt dużo chętnych szczególnie jeżeli chodzi o okres wakacyjny
za granicą w miesiąc odłożysz więcej niż tutaj przez 3
@xetrov: @borrow: Ja rozumiem motywacje i zdaje sobie sprawę. Nie rozumiem jednak, czemu nie poszukać realnej pracy. Czwarty piąty rok nie obfituje w dużo zajęć. U mnie w firmie płaca na stażu 2800 brutto, pracownik jest wdrażany w realne obowiązki, jak nie marudzi i jest robotny dostaje normalna umowę. Miasto Kraków, branża rachunkowość korporacyjna.
@borrow: Moja kumpela na ceramice AGH na trzecim roku dostał prace a do samego końca miała dużo zajęć. Wszystko zależy od chęci. Truskawek sobie do CV nie wpiszesz, choć zarobisz dużo. Coś za coś. Kwestia wyboru. Wybór należy do Ciebie. Oby ci się udało zrobić to co chcesz.