Wpis z mikrobloga

  • 5
Od dzisiaj Tesco Mobile w #uk wprowadza oferte "home from home" dla wszystkich uzytkownikow. Bedac poza granicami UK bedzie mozna dzwonic/pisac/używać neta bez dodatkowych opłat (po stawce jak lokalnie w UK). Można też wykorzystać min/sms/data z miesięcznej puli. W sam raz na wakacje!

"Off on holiday soon? From 15 June you can use mins, texts and data in 48 destinations across Europe & beyond at no extra cost. tescomobile.com/homefromhome"
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 1
@johnmorra ja się właśnie miło zaskoczyłem bo do Tesco przeniosłem numer w sumie niedawno. I do Polski lecę za dwa tygodnie także nie będę musiał używać numeru z play
  • Odpowiedz
@atoms ale to nie Tesco Mobile@ma gest tylko jest dyrektywa unijna i wszyscy musza :D inpotwierdzam ze tak jest, siedze w pociagu do Krakowa i pisze ten posy korzystajac z karty sim giffgaff @johnmorra: three to wprowadzil juz jakis czas temu, na pewno w niektorych abonamentach - rok temu rozmawialem z kolega z pracy (Hiszpan) i mowil mi ze ma taki plan w three ze w calej Europie moze
  • Odpowiedz
@sztas: Ale masz fair usage policy, co oznacza, że jeśli na przykład używasz roamingu przez 4 miesiące bez przerwy to dowalają domiar. Pakiety Internetu też są zmniejszone w roamingu, jak masz np. 20GB, to w roamingu masz z tego 9 przykładowo.
  • Odpowiedz
@kwiatosz: Przeczytałem ich ofertę Feel at Home i napisane jest, że za połączenia na numery nie-UK jest pobierana opłata. Internet jest liczony w ramach limitu ktory mam w UK. Dziwne to troche że za SMS i połączenia trzeba placic a internet juz nie. Chyba że pisząc: CALLS AND TEXTS BACK TO THE UK AND MADE BETWEEN FEEL AT HOME IN EUROPE DESTINATIONS mam rozumieć że połączenia na numery z krajów
  • Odpowiedz
@kwiatosz: Ok, znalazłem - wszystko wliczone. A powiedz mi czy jak dzwonię do kogos beda w Polsce z numery w 3 na numer polski to osoba odbierająca połączenie cos za to płaci?
  • Odpowiedz
@patrol798: Z tym że musisz dzwonić spoza UK żeby to dzwonienie było free, jeśli dzwonisz z UK w 3 obowiązują stawki "international calls" - tak to rozumiem. Jeśli masz PAYG to do Polski dzwonisz za 3p za minutę z UK, ale na abonamencie to 45p za minutę (taki haczyk na abonamentowców...). Z tego co rozumiem regulacje unijne obowiązują w taki sposób, że tylko w roamingu masz dzwonienie do innego kraju
  • Odpowiedz