Wpis z mikrobloga

@Izaro: ze starymi grami jest tak, że pewnie grałeś w nie jako dzieciak, a dzieci mają o wiele bardziej rozbudowaną wyboraźnię niż dorośli. Sam pamiętam jak z kuzynem grałem przy jednej klawiaturze w Liero przez całe dnie na jednej mapie, mieliśmy z tego tonę zabawy, a to tylko zlepek pikseli bez specjalnej technologii.
Szkoda, że w dorosłości nie ma już miejsca na taką zabawę, po prostu się oderwać i poznawać świat
@Izaro: Za to fajnie beda mialy za 10-15 lat osoby, dla ktorych dzisiejsze gry sa tymi z dziecinstwa z tego powodu, ze graficznie gry sa juz naprawde ladne i zawsze takie pozostana. Do tego mechanika gier jest bardzo rozbudowana, no i malo bledow. Zazdroszcze.
@sierzchula: Wiele starych gier się dobrze starzeje:P Kolekcjonuje stare tytuły i często do nich wracam. Moje ulubione to klasyki z Famicoma, Neo Geo i Arcade lat 80 i 90. Lubię też wracać do starych strategii (Age of Empires 2, Twierdza Krzyżowiec, Warcraft 3, Heroes 2, Settlers 2). Ogólnie pixel art się kompletnie nie starzeje jeśli chodzi o odbiór wizualny. Mechanika starzeje się jedynie w grach gdzie nastąpił jakiś postęp. Platformówki, strategie,
@Izaro: Niektóre tak, inne nie xD Takie Diablo 1 i 2 wyglądają całkiem okej(sporo jest w nich archaicznych lub nieintuicyjnych mechanik i rozwiązań, zwłaszcza w jedynce), Heroes 3 fajnie wygląda, Warcraft 3 jak dla mnie wciąż wybitny zarówno pod względem grafiki, dźwięku. Rayman 3 jak dla mnie graficznie nie postarzał się w ogóle. W dwójkę jeszcze nie grałem, ale jest w planie. Z tego co widzę na screenach i filmach to,
@D_Train: to nie jest kwestia większej wyobraźni a oczekiwań. Np w gothica nadal mi się super przyjemnie gra, bo pamiętam go że zawsze tak wygladał i jest dość unikatowy. Gta:VC wygląda paskudnie bo widziałem lepsze gta. To samo Oblivion czy pierwszy Far Cry.

albo CoD4 wygląda już słabo. Albo lepszy przykład, obejrzyj trailer Anthem a potem monster Huntera z tegorocznego e3. MH nie wygląda źle, ale jest już porównanie i wypada
@Izaro: Niestety taka prawda, jest masę gier które się pamięta jako ultra realistyczne, a po obejrzeniu screen'ów okazuje się że jest mocno słabo.

Jest natomiast jedna gra która po latach nie kłuje w oczy i za każdym razem bawi tak samo: Mafia
@Naxster: Nie, nie chodzi o to. Przeszedłem sporo gier w życiu, a do teraz z nostalgią wracam do CoD II, GTA III i VC i nie uważam, że wyglądają brzydko, ba, wręcz przeciwnie - uwielbiam brudny styl GTA III, to chyba moja ulubiona gra wszechczasów.